Ar esate pasiruošę būsto paskolai?

Jei norite sužinoti kokią sumą galite pasiskolinti nuosavo būsto įsigijimui, jums reikėtų pasinaudoti kredito unija busto paskolos skaiciuokle. Taip net neišėję iš namų sužinosite, kokią sumą galite pasiskolinti. Žinoma, visos šios skaičiuoklės yra tik preliminarios, tačiau tai yra rodiklis, į kokią sumą galite pretenduoti.

Kaip bebūtų, tai, kad galite pretenduoti į paskolą, nebūtinai reiškia, jog jums reikia skolintis maksimalią sumą, arba kad jums iš viso reikia skolintis. Prieš priimant bet kokius finansinius sprendimus susijusius su paskola būstui, kuri tikriausiai susaistys jus įsipareigojimais daugeliui metų į priekį, jums reikėtų paklausti savęs šių klausimų:

Kredito unijaAr ateityje planuojate kokių nors didelių gyvenimo pasikeitimų, pvz. keisti darbo vietą arba pradėti šeimą, kurie galėtų iš esmės pakeisti jūsų dabartinę finansinę situaciją?

Ar galite įsipareigoti gyventi naujuose namuose bent jau 5 metus?

Ar turite pastovias ir stabilias pajamas, kurioms nėra grėsmės išnykti?

Ar esate įsitikinę, jog galėsite susitvarkyti su iškilsiančiomis problemomis susijusiomis su namų buitimi?

Tiek būsto pirkimas, tiek ir nuoma turi savus pliusus ir minusus. Būsto įsigijimas reiškia, jog tampate savo namų šeimininkais ir juose galite įsikurti taip, kaip norite – nereikės klausti jokio leidimo, galėsite laikyti augintinius, daryti remontus ir t.t. Mokėjimai bankui yra tarsi investicija į nuosavą nekilnojamą turtą, kai tuo tarpu mokėjimai nuomotojui yra tiesioginės išlaidos, kurios niekada neatsipirks. Tuo tarpu nuomojantis turtą jums atkrenta galvos skausmas dėl remonto darbų ar sugedusios buitinės technikos, kadangi dažnu atveju tuo pasirūpina pats savininkas. Taip pat jums nereikia pirkti draudimo ar mokėti kitų su nekilnojamuoju turtu susijusių mokesčių. Be to, persikraustymo procesas tampa daug paprastesniu, jūs nesate pririštas prie vienos vietos.

Kaip bebūtų, prieš pirkdamas nuosavą būstą turėtumėte gerai pasverti rizikas ir įvertinti ateities finansines perspektyvas. Pirmas dalykas kurį reikėtų padaryti, tai susivesti suvestines, kiek per mėnesį uždirbate ir kiek išleidžiate. Būtų labai puiku, jei kauptumėte pinigus juodai dienai, kadangi finansinė pagalvė labai padeda sunkiose situacijose. Taip pat be abejonės reikėtų pasinaudoti ir paskolos draudimu, jei vis tik nuspręstumėte ją imti. Paskolos draudimas apdraudžia jūsų įmokas bankui tuo atveju, jei susergate ar netenkate savo pajamų. Dauguma žmonių padaro klaidą netinkamai vertindami savo galimybes. Jei šiuo metu jūs ir esate geroje finansinėje situacijoje, tai jokiu būdu nereiškia, kad taip pat bus ir po kelių metų.

Palikite atsiliepimą