Kaip rūpintis gautomis gėlėmis

Gėlės į namusKaip gera, kai puikus ir kokybiškas geliu pristatymas pasiekia mus ir galime džiaugtis puikiomis gėlėmis.

Gėles – laikinas grožis, kurį norisi išsaugoti ilgiau

Ar tai būtų geles i namus Vilniuje, ar gautumėte jas tiesiai iš mylimo jaunikaičio, susitikus pasimatyme mieste – tai tas grožis, kurį norisi išlaikyti ilgiau. Gėlių unikalumas ir paskirtis ir yra tokia, kad jomis džiaugiesi, o paskui tas grožis pamažu išblėsta, jo nebelieka. Taigi, gėlės nuvysta, nužydi, jas išmetame. Kaip dovaną tai labai patogu dovanoti, kadangi tiems žmonėms nereikės galvoti, kur paskui palikti kokį nors gautą dovanų negražų puodelį ar kažką kito, kas būtų nereikalingas suvenyrinis ar praktiškas daiktas. Su dovanomis taip kartais nutinka. Tačiau gėlės neapkraus jūsų iki gyvenimo galo ir netgi po mirties (kai artimieji nežinos, ką daryti su tais daiktais). Tiesiog pasidžiaugus gėlėmis jos nuvys. Ir visgi, jeigu gėlės patinka, normalu norėti, kad jos žydėtų ilgiau. Ką daryti, kad taip ir nutiktų? Štai keletas patarimų.

Dažnai keiskite vandenį

Vos tik bus padarytas geliu pristatymas ir gėlės atsidurs pas jus namuose, pradėkite nedelsiant keisti vandenį. Nepamirškite jo pakeisti kas dvi dienas, ir gėlės tikrai ilgiau bus gyvybingesnės.

Pamaitinkite vandenį

Kitas patarimas – maitinkite vandenį, o per vandenį ir gėles. Įpilkite į vandenį šiek tiek cukraus, galite įpilti ir mineralinių trąšų, kuriomis yra tręšiama žemė, kuomet norima, kad kažkas augtų geriau. Tada gėlės išsilaikys daug ilgiau, ir jūs ilgiau džiaugsitės šiuo grožiu.

Kirpkite kotelius su specialiomis žirklėmis

Svarbu ir pakirpti gėlių kotelius, jau iškart prieš merkiant pirmąjį kartą. Tačiau nekirpkite jų su paprastomis popieriaus žirklėmis. Jos yra skirtos visai ne tam, ir todėl jos gali šiek tiek sužaloti gėlės kotelius. Specialios sodo žirklės kerpa įstrižu kampu ir kotelis nėra pažeidžiamas – sudaromas toks kampas, kad per kotelį galima lengvai įsisavinti medžiagas. Tad tai paprastas būdas padėti augalams, jeigu norite, kad jie ilgiau tarnautų.

Nuimkite nereikalingus lapus ir žiedus

Dar vienas pasiūlymas – tiesiog nuimti viską, ko nereikia, ir kam augalas atiduoda savo maistingas medžiagas ir vandenį. Lapus, kurių nereikia, nužydėjusius žiedelius ir pan.

Parinkite tinkamą oro temperatūrą

Dar vienas svarbus dalykas – laikysite gėles ten, kur joms būtų palanki oro temperatūra. Tai tokia temperatūroje, kurioje augalai jaustųsi tikrai gerai: būtų nei per karšta, nei per šalta, nei per sausa, nei per drėgna.

Palikite atsiliepimą