Kuo turi patraukti geras žaidimas

Vaikystėje vaikus jaudina visokiausie žaidimai, o suaugus reikia stengtis daugiau aktualumo jiems įpūsti, kad būtų įdomiau. Taigi, jeigu norite, kad žaidimai jums patiktų, su jais turite jausti ryšį, taip pat turi būti ir kažkokia intriga, paslėpta ar atvira. Kai kurie lietuviai jau bando kurti tokius žaidimus, aktualizuotus būtent savo tautiečiams. Pavyzdys galėtų būti tiesiogiai naršyklėje žaidžiamas žaidimas „Rajonas“ ar stalo žaidimas apie lietuviškas politikos aktualijas. Panagrinėkime, ko iš tiesų reikia geram žaidimui, kad jis būtų aktualus ir kabinantis.

Pažįstama aplinka – aktualumas

Online žaidimasPirmas paprastas dalykas, kuris dažniausiai ir užkabina pačioje pradžioje, būna temos aktualumas. Tai veikia daugybėje kūrybinių laukų, ne tik žaidimų lauke. Juk filmą, knygą ar net straipsnį, kurį skaitysime, renkamės pagal tai, kokia bus tema. Taigi, žaidimai gali turėti panašias intrigų ir personažų kūrimo strategijas, tačiau aplinka turi keistis, tam, kad suviliotų vis kitokius žmones. Taigi, kokia tema galėtų būti aktuali lietuviams? Jeigu prisėstume galvoti, per valandą sąrašas pasiektų gal šimtą temų. Tačiau kažkodėl labai daug žaidimų jose nėra sukurta. Gal lietuviams neverta orientuotis į tokią rinką, kuri išties maža, nebent žaidimas nepareikalautų be galo daug kaštų. Tarkime, tokie žaidimai kaip „rajonas“, žaidžiamas tiesiogiai naršyklėje, jis neapkrauna itin kompiuterio, yra padarytas galimai naudojant flash metodą. Ten daugiausiai žaidžia vizualika ir patrauklūs šaržuoti personažai. Jau pats pavadinimas iškart nuteikia tam, kad turėsime linksmą pramogą su žaidimu, kuris bazuojasi mums pažįstamoje aplinkoje – rajone. Juk dauguma žmonių yra gyvenę rajone ir žino, kad ten visada kartojasi tam tikros aktualijos. Kažkam pasirodo tai gali tapti ir terpe žaidimui sukurti.

Intriga ir nenuspėjamumas

Tačiau vien aplinkos nepakanka. Ji yra tarsi jaukas, kad žaidimai apskritai būtų pastebėti net ir išrankiausių žaidėjų. Toliau reikia mokėti vystyti pasakojimą ir intrigą. Žaidimas yra ne tas pats kaip filmas ar knyga, todėl ir intrigų bei pasakojimų vystymo metoda būna kiek skirtingai. Tarkime, gali tai būti šaudyklė, strateginis žaidimas, arba toks, kuriame labai daug pasakojimo, o gal lenktynės. Žaidimų kūrėjai dažniausiai remiasi kažkuria strategija ir pagal tai vynioja savo pasakojimą.

Geri personažai

Jeigu jau pavyksta įgyvendinti aplinkos parinkimą, sukurti gerą strategiją – pasakojimą, belieka padirbėti ties personažais. Pasaulinėse žaidimų rinkose personažai sulaukia tiek daug simpatijų, jog vėliau būna gaminamos ir fanų atributikos, kurios prasideda ties personažų figūrėlėmis.

Palikite atsiliepimą