Kur geriau statyti namą: mieste ar užmiesty?

Ateina laikas apsispręsti, kur statyti namą. Vieniems patinka skydiniai namai, išmėtyti toli nuo miesto centro, kiti nori gyventi pačiame centre, kad ir lūšnoje. Tai visgi – kur geriau gyventi – pačiame centre ar už miesto?

Viskas pigiau už miesto

Namai iš karkasoŽmonės, kuriuos vilioja skydiniai namai toliau nuo centro, dažniausiai tikina, kad rinkosi tokį kelią dėl to, kad norėjo sau leisti pasistatyti namą, o ne gyventi mažame bute kaip kokiame kalėjime. „Man visą laiką keldavo šiurpas tie namukai, kaip kokie inkilai, taip atrodo daugiabučiai. Gal dar užsienyje daugiabučiai ir atrodo kažkaip geriau, bet mūsų lietuviški siaubingi senieji daugiabučiai yra tikrai tai, ko aš nenorėčiau. Tikrai niekada nenorėčiau gyventi mieste, tokiomis kainomis, ir taip suspaustai. Norėjau turėti savo namą. Skydiniai mamai visada atrodė patrauklus ir ekonomiškas pasirinkimas. Pavažiuoti šiek tiek nuo miesto centro nėra sunku. Tą padarius užmiestyje gali lengvai įpirkti žemę ir statytis namą. Nežinau, kas miesto centre išgali namą pasistatyti, nebent gal kokie milijonieriai“, – sako vyras, pasistatęs namus už miesto.

Nuolat ant ratų

Jauna pora, planuojant statytis namus, sako, kad nenorėtų statytis užmiestyje. „Galbūt gali Vilniuje kokioje Pilaitėje apsigyventi, nes ten dar ir kažkoks viešas transportas važinėja. Ten dar sklypą nusipirkti yra visai įmanoma. Bet gyventi kažkur laukuose, kur gali judėti tik su automobiliu… Tai tikrai ne man. Aš negalėčiau, mes abu negalėtume. Kiek laiko sugaištume važinėdami pirmyn – atgal. Ir pavojaus yra, kai keliai slidūs. Tiesiog nesinori taip gyventi, todėl jau geriau pasitenkinsime kuklesniu būstu, bet gyvensime miesto centre“, – komentuoja pora.

Mokykla ir namai – kalėjimas

Dar viena priežastis, kodėl jaunos šeimos kartais nenori kraustytis už miesto, tai nenorėjimas atriboti vaikų nuo pasaulio. Juk kaimo mokykla yra ne pasirinkimas, o tai, kas belieka. Galėjimas važiuoti tik į vieną mokyklą, iki kurios ir tai dar kelis kilometrus tenka važiuoti, yra didelis apkrovimas. Kai kam geriau gyventi paprastesniuose namuose, tačiau galėti laisviau judėti, būti tikriems, kad ir vaikai galės patys kaip nori keliauti.

Miesto tuštybė

Kai kurie į užmiestį išsikėlę žmonės, ten pasistatę namus teigia, kad juos tiesiog vargina miesto tuštybė. Esą, visiškai nesinori laiko leisti vaikantis miesčioniškų madų – jau geriau tą laiką pabūti su šeima. Todėl gyvenimas kaime yra ekologiškas, malonus, atpalaiduojantis nuo įtampos.

Palikite atsiliepimą