Saulės jėgainės A++ energetinio efektyvumo namuose

Netrukus žengsime į naujuosius 2021 metus. Šie metai yra svarbūs pastatų statyboms, nes visi nauji statiniai turės atitikti A++ energingumo klasę. Dabar reikalaujama, kad nauji pastatai atitiktų A+ kategoriją. Kuo skiriasi šios klasės? Nuo 2021 metų statomi pastatai turės beveik nulinės energijos suvartojimo reikalavus, tam reikės pasitelkti atsinaujinančius šaltinius, kaip vėjo ir saulės jėgainės, hidroturbinos, biokuras.

Kokie pokyčiai laukia A++ pastatų statybose?

1. Pastatuose bus naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai – vėjo ir saulės jėgainės, biokuras, šilumos siurbliai. Bus reikalaujama, kad 50 % energijos būtų gaunama iš šių šaltinių.

2. Bus keliami aukštesni reikalavimai pastatų išorės atitvarams.

3. Reikės pasiekti aukštesnius standartus vėdinimo su šilumos grąža sistemoms.

Saulės jėgainės padės pasiekti beveik nulinį energijos suvartojimo lygį

Šiuo metu Lietuvoje jau yra daug pastatų, kurie naudoja saulės jėgainių gaminamą energiją. Kad tokios energijos gamyba pasiteisina, liudija kiekvienais metais vis didėjanti skaičius žmonių, norinčių gauti paramą saulės jėgainių įsirengimui ant nuosavų namų ar įsigijimui saulės parkuose. 2020 metais buvo išdalinta daugiau nei 9 mln. eurų paramos jėgainių įrengimui.

Saulės jėgainės net senesnės statybos namuose sugeneruoja energijos kiekį, reikalingą pastato apšildymui, vandens pašildymui, elektriniams buitiniams prietaisams. A++ energingumo klasės pastatuose jos gali sugeneruoti visus 100 % reikalingos energijos, todėl toks statinys gamins tik švarią ir aplinkai nekenksmingą energiją.

Gyventojai 2021 metais gali gauti paramą saulės jėgainių įrengimui iki 10 kW galios. Vidutiniškam namų ūkiui užtenka 4-7 kW galios jėgainės. Ją galima įrengti ant nuosavo namo stogo, ant žemės, įsigyti saulės parke. Jeigu namas tik statomas, jo stogo danga gali būti su integruota saulės elektrine. 4-7 kW galios jėgainė per metus pagamina 4000-7000 kWh elektros, vasarą sugeneruotas didesnis kiekis energijos pervedamas į elektros tinklus, o žiemos metu, kada elektrinė gamina mažiau energijos, susigrąžinamas jos perviršis iš tinklų. Tokiu būdu saulės jėgainės pilnai aprūpina namą energija vasarą ir žiemą. Jų tarnavimo laikas siekia daugiau nei 25 metus, o su parama elektrinė atsiperka per 5-7 metus.

Palikite atsiliepimą