Kaip atskirti gerą vertėją nuo prasto

Jeigu jums reikalingas profesionalus dokumentų vertimas, tuomet tikrai geriau pasidomėti ir pasistengti suprasti, kaip atskirti gerą vertėją nuo prasto.

Kvalifikacija

Pirmiausiai, žinoma, jūsų vertėjas turi turėti tam tikrą kvalifikaciją, jeigu jau jis dirba tokį darbą. Greičiausiai šis žmogus baigęs filologiją tos kalbos, iš kurios ir į kurią verčia. Dar priduoda pliusų ir tam tikros užsienio kalbos kaip gimtosios mokėjimas. Tarkime, asmenys iš mišrių šeimų turi puikią dvikalbystės dovaną.

Pavyzdžiai

Jeigu nežinote, ar jums dokumentus tikrai išvers teisingai, galite paprašyti, kad jums duotų kokių nors esamų darbų, jau atliktų, pavyzdžių. Pasižiūrėkite, įsitikinkite, ar jums prie širdies tokie rezultatai, ar norėtumėte, kad ir jūsų tekstas, dokumentas, būtų išverstas panašia kokybe.

Gyvenimo ir darbo patirtis

Verčiame profesionaliai tekstusJeigu renkatės ne vertėjų biurą, o konkretų vertėją, žmogų, tuomet visada galite pasitikslinti, kokia yra to žmogaus gyvenimo patirtis. Normalu, kad vertėjas norės prisistatyti kuo geriau tam, kad jūs jį pasirinktumėte. Taigi, jūs galėsite pamatyti šio žmogaus cv, sužinoti, ar jis turi pakankamai tokios darbo patirties. Gal jau dirbo anksčiau kokiuose kituose vertėjų biuruose, o gal kitaip įgijo tų patirčių, kurių reikia.

Malonus bendravimas

Geras vertėjas yra ne tik tas, kuris sugeba kokybiškai atlikti savo darbą, bet ir mandagiai, draugiškai bendrauti. Arogancijos iškreiptas bendravimas, jaučiantis padėties šeimininku, ignoruojant kleinto poreikius, tikrai neveda prie gero. Su tokiu vertėju nesinori leistis į bendradarbiavimo santykius, nes supranti, kad net negalėsi reikalui esant kažko pasiteirauti, nes dėl to tave galbūt užmėtys akmenimis. Taigi, gerų vertėjų paslaugų ieškoti reikia ne tik pagal profesionalumo faktorius, bet ir pagal realų žmogiškumą.

Draugų rekomendacijos

Aišku, kad daugiausiai geros informacijos visada mums suteikia draugai. Jie pasako, į ką kreiptis verta, o ką geriau praleisti. Jeigu vertėjas, su kuriuo norite bendrauti, tikrai geras, tai ir žmonės apie jį ar ją atsilieps gerai. Galiausiai jūs tiesiog galite paklausti keleto savo draugų, kur, pas ką jie paprastai verčia tekstus. Jums atsakys, gal nurodys kažkokį žmogų, o gal vertimų biurą, ir tada žinodami, kas gerai atlieka tokias paslaugas, galėsite kreiptis. Jeigu dar ir vertėjui pasakysite, kad jį rekomendavo buvę klientai, tai jis turės didesnę moralinę atsakomybę, ir dar labiau stengsis tam, kad nenuviltų jūsų, ir kad jūs taip pat atsidėkodami kam nors parekomenduotumėte.

Palikite atsiliepimą