Ką reikia žinoti prieš darant blakstienų priauginimą?

Jei norite atrodyti žaviai, tačiau nenorite kasdien dažytis, yra išeitis – blakstienų priauginimas. Tai pusiau ilgalaikė procedūros, kurios metu ant jūsų natūralių blakstienų užklijuojamos dirbtinės blakstienos, taip suteikiant joms apimties ir ryškumo. Priaugintos blakstienos gali tik kiek padailinti jūsų akis arba padaryti dramatišką pokytį. Tad, ką reikia žinoti, prieš einant pas kosmetologę?

Ilgis ir tankumas

Blakstienu priauginimasPriauginamos blakstienos būna skirtingų ilgių ir tankumo. Nors ir norisi kuo ryškesnės išvaizdos, vis dėlto reikia laikytis tam tikrų taisyklių, pavyzdžiui rinktis blakstienas, kurios už jūsų natūralias ilgesnės ne daugiau nei 3-5 mm. Tankumas apibrėžiamas pagal priklijuojamų blakstienų skaičių t.y. ant vienos jūsų blakstienos gali būti klijuojama viena, dvi, tris ar net šešios blakstienos. Jos žymimos raides D – D1 reikš, kad bus klijuojama viena blakstiena, D2 – dvi ir taip toliau. Blakstienų priauginimas gali apkarsti, jei čia irgi persistensite – per ilgos ir per tankios blakstienos bus sunkios, apkraus jūsų natūralias, dėl ko galite nukentėti – pažeisti blakstienų svogūnėlį, ko pasekoje blakstienos gali nebeaugti.

Priežiūra

Skaityti toliau

Raskite laiko savo sodo kompozicijai kurti

Kaip galima kurti sodo kompoziciją?

šiltnamiaiVerta pastebėti tai, kad sodas yra puiki vieta kūrybai. Čia tikrai gali būti nuostabi erdvė, kuriai gali būti suteikiamos neprilygstamos meninės išraiškos. Drąsiai galima teigti, kad sodo kompozicijos kūrimas prasideda nuo žemės ploto paruošimo. Jis turi būti iškultivuojamas, o vėliau tiksliai sulyginamas. Tai daroma tam, kad erdvė būtų lygi – be jokių kalnų ar duobių. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad sodo plotai gali būti labai skirtingi, tad ir priemonės, kuriomis vadovaujamasi ruošiant žemės plotą gali būti įvairios. Be kita ko, šiuo klausimu labai svarbu atsižvelgti į jau esamą reljefą, o taip pat ir į dirvožemio būklę. Tarkime, jei žemė yra su molio priemaišomis arba tai grynas smėlis, vejos formavimas gali būti kiek sudėtingas. Verta pastebėti tai, kad dailiai vejai labai svarbu naudingos mikromedžiagos. Tokiu atveju gali padėti įvairios trąšos ir kiti galimi naudingi priedai. Be jokios abejonės, negalima pamiršti, kad komponuojant veją, būtina numatyti kitų augalų lokacijas. Galbūt sode planuojate sodinti medžius, krūmus. Žinoma, galbūt norėsite jame komponuoti ir vieną kitą darželį ar alpinariumą. Tokiu atveju, pasirinktose plotuose vejos sodinti nereikia. Be jokios abejonės, puikiai suvokiame tai, kad augalų pasirinkimas yra labai didelis. Rūšių įvairovė džiugina ir stebina. Be jokios abejonės, visuomet labai svarbu numatyti tai, ar augalai bus vienmečiai ar daugiamečiai, kokiam sezonui būdingas jų bujojimas. Be kita ko, labai svarbu, kokioje žemėje jie bus pasodinti ir kiek dienos metu jiems bus suteikiama natūralios saulės šviesos. Verta pastebėti tai, kad labai dažnai soduose yra statomi papildomi statiniai augalams. Puikus pasirinkimas šiuo klausimu yra šiltnamiai. Apie juos, turbūt, jau esate girdėję kiekvienas. Drąsiai galima teigti, kad tai nepaprastai geras laisvalaikio praleidimo būdas, edukacinė priemonė ir sveiko maisto raciono papildinys. Šiame sodo statinyje galima auginti ne tik pomidorus ar agurkus. Žiemos sezono metu jose gali būti auginamos ir kambarinės gėlės, bei dar ne vienas kita augalas. Be jokios abejonės, tokiu atveju šiltnamiai turi būti šildomi iš vidaus. Pastarųjų asortimentas yra labai didelis, be kita ko, jų išmatavimų gausa taip pat stebina. Kiekvienas gali rasti sau palankiausią variantą. Tokie sodą papildantys veiksniai yra itin praktiškas pasirinkimas. Tokiu atveju išnaudojama erdvė ir pilnatvės pojūtis.

Augame kurdami savo išskirtinį stilių!

Drabužiai vaikamsKaip pasirinkti tinkamą vaikams skirtą aprangą?

Verta pastebėti tai, kad vaikų apranga yra labai svarbi nuo pačios pirmos jų gyvenimo dienos. Kai jie aprengiami pirmaisiais savo rūbeliais, atrodo, kad jie jau tada tampa neatsiejama visuomenės dalimi. Drąsiai galima teigti, kad kiekvienas rūbas yra labai svarbus. Turi būti parenkamas ne tik tinkamas jo modelis, tačiau ir medžiaga. Paprastai vaikams yra palanku pasirinkti medvilnės audinį. Jis yra ne tik labai universalus, tačiau ir malonus odai. Bet kokiu atveju labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad pasirinkto audinio savybės būtų antialerginės. Tokiu atveju bus galima išvengti nepageidaujamų odos reakcijų, kurios naujagimiams yra labai dažnos. Puikiai suvokiame tai, kad tokiu atveju labai svarbus odos kvėpavimas. Medžiagos laidumas orui yra labai svarbus. Be kita ko, negalime pamiršti ir to, kad drėgmės garinimas taip pat yra vienas iš svarbiausių aspektų. Dėl ne intensyvaus judėjimo kūnas nuolat prakaituoja. Jei drėgmė nebus garinama nuosekliai, visiškai natūralu, kad iššutimai bus labai dažnas nesklandumas. Būtina suvokti tai, kad vaikai labai greitai auga ir rūbai tikrai neturėtų būti pats svarbiausias prioritetas, kalbant apie jų turimą kiekį. Drąsiai galima teigti, kad drabužiai vaikams turi būti kokybiški, tačiau jų nereikia kaupti ar įsigyti dideliais kiekiais. Žinoma, rasti balansą visuomet yra labai sunku. Kai auginamas pirmasis vaikas viskas atrodo labai sudėtinga. Be jokios abejonės, norime jiems suteikti kaip tik galima daugiau rūpesčio, kuris labai dažnai yra parodomas daiktų pavidalu. Tačiau, persistengti tikrai neverta. Mažam vaikui yra svarbiausias jūsų dėmesys ir meilė, o daiktai jam yra visiškai nereikšmingi. Žinoma, dalis jų yra būtina. Puikiai suvokiame tai, kad apranga apsaugo mus nuo aplinkos veiksnių, padeda apsisaugoti nuo šalčio ir sulaikyti kūno šilumą. Be kita ko, verta pastebėti tai, kad vaikui augant keičiasi ir rūbų įsigijimo peripetijos. Svarbu atsižvelgti ne tik į dydžius, tačiau ir į modelių pasirinkimą. Taip pamažu yra kuriama asmenybė. Jau 2 – 3 metų vaikas gali pasakyti, kas jam yra gražu, o kas nepatinka. Žinoma, suaugusieji šia jų išsakyta nuomone remiasi ne visada. Tačiau, prievartos čia tikrai neturėtų būti. Svarbu paaiškinti vaikui, kodėl yra labai svarbu apsivilkti vieną ar kitą rūbą. Pokalbis bet kokiu atveju yra labai naudingas. Tokiu atveju nemalonių kivirčų dėl aprangos kyla kur kas mažiau.

Elektromobiliai ir ekologija

Ekspertų nuomone net 31 % klimato taršos sudaro transporto priemonių išmetamos nuodingos CO2 dujos. Europos Sąjungos šalių tikslas – iki 2050 metų sumažinti išmetamo anglies dioksido kiekį iki nulio. Planuojama, kad gatvėse važinėjančius taršius automobilius pakeis ekologiški elektromobiliai. Tačiau visuomenėje dažnai kyla diskusijos, kad elektra varomų transporto priemonių gamyba tokia tarši, kad jų ekologiškumas tėra mitas.

Ar elektromobiliai visiškai ekologiški?

Aplinkos apsaugos instituto vadovas sako, kad aplinką teršia tiek vidaus degimo variklius turinčių automobilių, tiek elektromobilių gamyba. Dyzeliu ir benzinu varomų transporto priemonių gamyboje naudojami produktai iš naftos, išskiriamos CO2 dujos. Tačiau taršus ne tik šis procesas, bet ir automobilio eksploatavimas, taip pat jo utilizavimas.

Elektromobilio atsiradimo procese daug teršalų išmetama gaminant bateriją, visų kitų detalių gamybos procesai teršia aplinką panašiai kaip ir automobilių. Taigi, elektra varomų transporto priemonių gamybos procesas labiau teršiantis aplinką, tačiau žvelgiant į visumą, situacija kitokia. Elektromobiliai gali naudoti žalią energiją – elektrą. Net ir naudodami įprastą elektrą, važiuodami jie neišskiria nuodingų medžiagų. Be to, jų bateriją galima panaudoti pakartotinai. Ekspertai sako, kad jei dabar miestuose įprastas transporto priemones pakeistų varomos elektra, oras taptų keliasdešimt kartų švaresnis.

Skaityti toliau

Nagų grožio kūrimo peripetijos – sveikata ir dailės elementai

Kaip išsaugoti sveikus nagus?

UV lemposBūtina pripažinti tai, kad nagai yra vienas labiausiai matomų mūsų kūno elementų. Be jokios abejonės, puikiai žinome, kad tai yra ne tik, kad neatsiejamas rankų elementas, tačiau jie yra ir ant mūsų kojų pirštų. Taigi, visenais ir kitais pasirūpinti yra būtina. Be kita ko, pastebima, kad rankų nagais yra rūpinamasi kur kas labiau. Juos matome kasdien, nes rankos yra vieta, kurios beveik niekada neslepiame. Be kita ko, puikia suprantame tai, kad jas matome ne tik mes patys, tačiau ir aplink esantys žmonės. Dėl šios priežasties yra būtina, kad jų išvaizda būtų estetiška ir nesukeltų neigiamų emocijų. Tačiau, visų pirma būtina užtikrinti tai, kad ne tik rankų oda, tačiau ir patys nagai būtų sveiki ir stiprūs. Be jokios abejonės, tai padaryti gali būti labai sunku. Puikiai žinome tai, kad rankos gali atlikti labai daug veiksmų, sudėtingų darbų ir net fizinių užduočių. Dėl šios priežasties yra visiškai natūralu, kad kenčia ne tik mūsų raumenų sistema ir kaulai, tačiau ir pačios plaštakos su ant pirštų esančiais nagais. Vis ši sistema yra glaudžiai susijusi tarpusavyje. Tačiau, būdų, kaip galime to pasiekti taip pat yra ne vienas. Žinoma, visų pirma būtina numatyti, kokius darbus atlieka jūsų rankos. Tuomet galima imtis individualių veiksmų, kurie bus kur kas labiau naudingesni. Drąsiai galima teigti, kad tai numatyti tikrai nėra sunku. Tiesiog, pagalvokite, koks yra jūsų darbas. Dirbate biure? O galbūt pramonės ar gamybos srityje? Esate darbuotojas ar vadovas? Kriterijų, kurie pasiektų būtent jūsų darbo poziciją yra tikrai ne vienas. Numatykite visus juos ir tokiu būdu apibrėžti esmines darbui skirtas veiklas ir rankų indėlį jose bus kur kas paprasčiau. Be kita ko, verta pastebėti tai, kad be darbo, rankos yra labai vertingos ir atliekant kasdienes buities užduotis, mėgiamas veiklas. Kokius darbus atliekate rankų pagalba tokiu metu? Tai taip pat yra labai svarbu. Verta pastebėti tai, kad rankos yra žmogaus gyvenimo variklis, kuris padeda jam pasiekti, paimti, pakelti, atremti ir įgyvendinti dar ne vieną kitą labai svarbų veiksmą. Be kita ko, verta pripažinti tai, kad stiprybę rankoms galime užtikrinti labai įvairiai. Be jokios abejonės, labai svarbu vadovautis sveikos mitybos principais ir gerti daug vandens. Tai padeda palaikyti tvirtą imuninę sistemą, o kartu suteikia jėgų ir jūsų rankoms. Be kita ko, negalima pamiršti to, kad vartojamas alkoholis, tabako gaminiai, narkotinės ir psichotropinės medžiagos naudos šiuo klausimu tikrai nesuteikia. Patebima, kad pastarieji elementai gali labai trumpą laiko periodą atpalaiduoti kūną. Pasirodo, kad mes esame kupini jėgų, nieko neskauda ir galime tiesiog “nuversti kalnus”. Tačiau, ši būsena yra labai apgaulinga. Laikui bėgant, tada, kai poveikis organizme silpsta, pajaučiame visiškai priešingą efektą, kuris tik kenkia dar ir dar labiau. Taigi, jokiu būdu negalima apsigauti. Savo kūno šiuo metodu tikrai ne pergudrausite. Be kita ko, verta pastebėti tai, kad mitybą visuomet yra labai naudinga papildyti vitaminais, mineralinėmis medžiagomis ir kitais naudingais elementais. Be jokios abejonės, labai puiku yra tai, jei visi jie yra natūralūs ir gaunami iš gamtos. Sintetinės, cheminiu pagrindu kuriamos priemonės nėra tokios efektyvios. Visą tai jūsų rankų odai ir nagams gali padėti sutvirtėti ir būti sveikiems.

Skaityti toliau