Žoliapjovės priežiūra: ką pataria ekspertai?

Kokybiška žoliapjovė palengvins vejos priežiūros darbus ir pasirūpins kiemo aplinka. Kad būtumėte tikri technikos kokybe ir patvarumu, rinkitės žinomo vardo įrangą. Europoje pamėgtos STIHL žoliapjovės ir krūmapjoves – puikus pasirinkimas žmonėms, vertinantiems kokybę, profesionalumą, sklandų ir patogų darbą. Tiesa, kad įranga džiugintų ne vienerius metus, turite pasirūpinti jos priežiūra ir eksploatacija.

Išsirinkite konkrečiam darbui tinkamiausią įrangą

Žoliapjovės sodo darbamsDidžiausių sunkumų kelia tinkamos žoliapjovės pasirinkimas. Didelė įrangos pasiūla apsunkina sprendimą. Visų pirma, rekomenduojama atsižvelgti į keletą esminių dalykų: vejos plotą, reljefą, žolės tipą, žoliapjovės naudojimo dažnumą ir t. t. Pvz., jei turite prižiūrėti nelygią teritoriją, alpinariumus, nužemėjimus ar kalniukus, dažnu atveju optimalesnis sprendimas – patogi ir galinga krūmapjovė. Ir priešingai, jei prižiūrite didelį ir lygų vejos plotą, su krūmapjove negalėsite užtikrinti pageidaujamos estetikos – žolė atrodys tarsi išdraskyta.

Kaip prižiūrėti žoliapjovę?

Vertindami techninius sprendimus, pagalvokite, ar rinksitės savaeigę ar stumiamą žoliapjovę. Konkretus sprendimas priklauso nuo vejos išdėstymo. Konstrukciniu požiūriu savaeigė žoliapjovė yra sudėtingesnė, todėl natūraliai didėja ir gedimų tikimybė. Iš kitos pusės, reikia prisiminti, kad sėkmingam žoliapjovės darbui neužtenka jos patikrinti vieną kartą per metus ir manyti, kad tai garantuos ilgaamžę įrangos eksploataciją. Šios srities ekspertai teigia, kad labai svarbu techniką sutvarkyti po kiekvieno žolės pjovimo. Visų pirma išvalykite apatinę įrangos dalį. Jei matote prisikaupusius žolės likučius, pašalinkite juos, naudodami medinę (arba plastikinę) mentelę. Jei reikia, apačią išvalykite šepečiu, tačiau nepilkite vandens į mechanizmo vidų. Valydami žoliapjovę, įvertinkite ir peilio būklę. Jei ašmenys yra nudilę ar įskilę, pakeiskite juos naujais. Būtina karts nuo karto patikrinti ir visus tvirtinimo mazgus, veržles bei varžtus – neskiriant dėmesio, šios vietos gali pradėti dilti. Siekiant maksimalaus rezultatyvumo, rekomenduojama kartą per metus žoliapjovę nuvežti į aptarnavimo centrą – specialistai atliks išsamią apžiūrą ir pašalins gedimus.

Kokybei svarbu gamintojas

Kad technika džiugintų ilgaamžiais rezultatais, rinkitės žinomo vardo gamintoją ir patikimą pardavėją, pvz., Ginalas siūlo itin plačią visame pasaulyje vertinamų gamintojų – STIHL, VIKING, FISKARS, MILWAUKEE ir kt. – techniką ir įrankius profesionaliam ir kasdieniam naudojimui. Platus įrangos asortimentas atitiks individualius klientų pageidavimus, be to, patogus gaminių katalogas leis greitai ir lengvai palyginti pageidaujamos kategorijos prekes, suformuoti pirkinių krepšelį ir vos keliais mygtuko paspaudimais už jį atsiskaityti.

Palikite atsiliepimą