Krepšinis yra įdomi sporto šaka, kuria gali mėgautis įvairaus amžiaus ir įgūdžių lygio žmonės. Nesvarbu, ar esate profesionalus žaidėjas, ar tiesiog ieškote malonumo, krepšinis turi ką pasiūlyti kiekvienam. Jei tik pradedate žaisti, gali atrodyti, kad mokytis žaidimo taisyklių ir strategijų yra pernelyg sunku. Tačiau, gavę tinkamus nurodymus ir šiek tiek praktikos, galite greitai įsisavinti pagrindus ir pradėti mėtyti į krepšį kaip profesionalas. Šiame vadove apžvelgsime krepšinio pagrindus ir pateiksime patarimų bei gudrybių, padėsiančių jums tapti visų žvaigždžių žaidėju. Suteiksime jums priemones, kurių reikia, kad suprastumėte taisykles ir gautumėte maksimalią naudą iš savo žaidimų. Taigi, griebkite krepšinio kamuolį ir pradėkime!
Krepšinis yra populiari komandinė sporto šaka. Dvi komandos, sudarytos iš penkių žaidėjų, varžosi, kad pelnytų taškus, mėtydamos kamuolį į lanką. Laimi ta komanda, kuri žaidimo pabaigoje pelno daugiau taškų. Krepšinio aikštelės yra sudarytos iš stačiakampio formos aikštelės, kurios abiejuose galuose yra vieno arba dviejų metrų aukščio tinklas. Kamuolį galima mesti bet kuria kryptimi, tačiau tikslas – įmesti arba atšokusį kamuolį permesti į priešininkų komandos krepšį. Laimi komanda, žaidimo pabaigoje surinkusi daugiausia taškų. Žaidimą laimi daugiau taškų surinkusi komanda. lkl tiesiogiai stebėkite rungtynes ir mėgaukitės žaidimu.
Pagrindinės krepšinio taisyklės
Krepšinis – tai žaidimas, kurį stačiakampio formos aikštelėje žaidžia dvi komandos po penkis žaidėjus. Žaidimo tikslas – per skirtą laiką pelnyti daugiau taškų nei varžovų komanda. Kiekviena komanda gina savo krepšį ir tuo pat metu stengiasi pelnyti taškų, mesdama kamuolį į priešininkų komandos krepšį. Krepšinyje taškus galima pelnyti dviem būdais – metant nuo tritaškio linijos arba įmetant kamuolį į krepšį atlikus laisvą metimą. Jei besiginanti komanda padaro klaidą, kita komanda turi galimybę pelnyti du taškus metant kamuolį nuo laisvų metimų linijos.
Metimo patarimai
Jei pastebėjote, kad žaidimas jums nepatinka arba jums siaubingai sekasi, nesijauskite blogai, jei pasitrauksite. Jei jaučiate, kad švaistote laiką ir energiją, žaisdami tik kenkiate sau. Neprivalote būti geriausias krepšininkas aikštelėje. Tiesiog išeikite į aikštelę, linksminkitės ir kaskart žaisdami po truputį tobulėkite. Jei žaidžiate komandoje ir nemėgstate žaisti su joje esančiais žmonėmis, nenustokite žaisti krepšinio apskritai. Tiesiog susiraskite naują komandą, kurioje galėtumėte žaisti. Galite net įkurti savo komandą ir pakviesti žaisti visus, su kuriais norite. Prieš nustodami žaisti, įsitikinkite, kad turite kitą pomėgį ar sporto šaką, kuria galėtumėte užsiimti, kad gautumėte tokią pačią naudą, kokią teikia krepšinis. Reguliarus krepšinio žaidimas yra puikus būdas sportuoti ir susirasti naujų draugų.