Audio ir video pamokų pradžiamokslis

Tiems, kam tenka dirbti kino industrijoje, taip pat TV sektoriuje, dažniausiai prieš tai tenka turėti ir audio / video pradmenis. Kartais tai yra išdėstoma mokantis aukštojoje mokykloje, kolegijoje, kartais savarankiškai išmokstant ar turint įvairias mentorystės programas. Kokius dalykus apima tie audio / video pradmenys?

Audio technika

Audio ir video įrangaPirmiausiai reikėtų susipažinti su audio technika. Ji dažniausiai skirstoma į įrašančią ir į transliuojančią (angl. input / output). Įrašanti technika gali būti garso įrašytuvas, diktofonas, kompiuteris, prie kurio prijungtas mikrofonas. Transliuojanti technika yra garso kolonėlės, garsiakalbiai. O tarpe šių prietaisų visuomet per vidurį yra kompiuteris ar kitas prietaisas, kuris tą garsą konvertuoja, keičia, koreguoja. Tam naudojamos ir įvairios programos.

Garso tvarkymas ir jo problemos

Patogu garsą tvarkyti su Adobe Audition programa, nes ji apima įvairius pagrindus, nuo kurių atsispiriant galima eiti iki pačių garso tobulinimo detalių. Garso režisieriai praleidžia daug metų, kol gali padaryti tobulą garsą, jį idealiai sutvarkyti, paruošti vartojimui, taip pat kurti savo garsus. Taip pat galima naudoti ir itin paprastas automatizuotas garso tvarkymo programas, kurios taip kaip ant vaizdo uždedamas filtras, pritaikys audio įrašui tam tikrus universalius pakeitimus ir garsas iškart skambės geriau. Geram vaizdui dar svarbesnis yra geras garsas. Jeigu garsas yra blogas, vaizdas neišgelbės.

Video technika

Norint dirbti su judančiu vaizdu, reikalinga video technika. Ji skirstoma tuo pačiu įvedimo ir išvedimo principu. Norint sukurti kokybišką vaizdą, reikia turėti ir gerą įvedimo techniką, ir išvedimo (transliavimo). Vaizdo įvesties arba įrašymo priemone laikome video kamerą, kuri gali būti savarankiška arba integruota į tam tikrus prietaisus (pavyzdžiui, išmaniajame telefone). Video transliavimo technika yra ekranai, monitoriai, televizoriai. Populiarios ir laikomos geromis tokių firmų priemonės: „Philips“, „Samsung“, „LG“ ir kt.

Video tvarkymas ir jo problemos

Patogu tvarkyti video failus su kitais Adobe produktais, taip pat su Movie Makrer, kitomis programomis. Video failai iš pradžių būna itin dideli, todėl verta juos šiek tiek pamažinti naudojant, pavyzdžiui, Hand Braker programą. Tačiau geriausia yra dirbti su dideliais failais, visada turėti galutinį didelį video failą, o sumažinimą (suspaudimą per kodekus) atlikti tada, kai jau tikrai viskas bus baigta. Tvarkyti video failus yra tikrai sudėtinga, nes reikia juos ir karpyti, ir reguliuoti spalvas, ir retušuoti, galbūt net dėti specialiuosius efektus.

Palikite atsiliepimą