Sveikatos apsauga: respiratoriai ir kitos veido kaukės

Pastaruoju metu sveikata susirūpinę yra tikrai daug žmonių. Visgi COVID-19 viruso plitimas nemažai išgąsdino, todėl apsauginės priemonės tapo labai svarbiu kasdieniniu atributu. Apsisaugoti nuo viruso yra įvairiausių būdų, tačiau bene svarbiausia daugiau dėmesio skirti apsauginėms kaukėms ir, žinoma, higienai. Nesunku suprasti, jog dar geresnis apsisaugojimo būdas nei FFP2 respiratoriai yra buvimas namuose ir nekontaktavimas su žmonėmis, kurie gali turėti virusą ir juo užkrėsti. Žinoma, išvengti išėjimo į viešas vietas gali būti labai sunku, kai kuriems galimybių dirbti nuotoliniu būdu nėra, todėl tenka gerai apsvarstyti kaip lankytis visur kur reikia, bet neužsikrėsti.

FFP2 respiratoriaiFFP2 respiratoriai daug kur minimi ne šiaip sau, jie yra efektyvūs ir apsaugą užtikrina net 95 procentais. Taip pat jie džiugina tuo, jog su jais galima išbūti beveik visą darbo dieną – 8 valandas, kai tuo tarpu vienkartinės kaukės efektyviai saugoti kvėpavimo takus gali tik porą valandų. Taigi, kad ir kaip pažiūrėsite, vis tiek respiratoriai yra geresnis būdas norint tinkamai apsisaugoti. Puikią apsaugą suteikiančių veido kaukių rasite – https://respiratorius.lt/.

Blogiausia, jog ne visi žino, kad medžiaginės kaukės visiškai neprilygsta FFP2 respiratoriams, nes jos nesaugo kvėpavimo takų. Kad būtų lengviau suprasti, padės šis pavyzdys: žmogus dėvintis medžiaginę kaukę gali nesunkiai apsikrėsti virusu, jei bus vienoje patalpoje su virusą turinčiu asmeniu, kuris nedėvės kaukės. Tai labai puikiai parodo kokia nenaudinga tokia kaukė yra. Visgi medžiaginės kaukės gali būti naudingos tais atvejais, kai patalpoje su kauke yra sergantysis arba ją dėvi visi. Tuomet vis tiek mikroorganizmai kažkiek yra sulaikomi, kas yra geriau nei nieko.

Higiena rūpintis taip pat nereikėtų pamiršti, nes ji labai padeda džiaugtis didesne tikimybe neužsikrėsti. Su rankomis paliečiama daug paviršių, o jei lankomasi parduotuvėje ar kitoje viešoje vietoje, tuomet rankos gali būti puikus būdas virusui nutūpti ant veido. Juk rankomis veidą daugelis liečia nuolatos. Jas nudezinfekavus po įvairių paviršių lietimu, galima apsisaugoti nuo tolimesnio mikroorganizmų plitimo. Taip pat nenorint dezinfekuoti rankų itin dažnai, galima pagalvoti apie pirštines, kurios bus puikus variantas viešose vietose.

Palikite atsiliepimą