Gipso plokščių montavimas: darbus atlikti pačiam ar palikti specialistams?

Gipso plokštėsTiek statybose, tiek remontuojant namus gipso plokštės yra naudojamos labai dažnai. Jomis apšildomos sienos, tuo pačiu jos ir sulyginamos. Taip pat sulyginamos ir lubos, sukuriamos antros lubos, kurios kabo ant pirmųjų. Taip pat dažnai tiesiamos ir ant grindų suteikiant joms papildomą apsaugą. Taigi, gipso plokščių panaudojimo galimybės yra labai įvairios.

Kokie pliusai lemia, kad gipso plokštės pasirenkamos kur kas dažniau nei kad sienų, lubų ar grindų tinkavimas?

 • Plokštės ya lengvos, tad jų montavimas yra labai paprastas.

 • Plokštės yra didelės, tad greitai padengsite net ir didelį plotą.

 • Plokščių paviršius yra lygus, tad ant viršaus galima ir labai rekomenduojama dažyti.

 • Ant plokščių galima naudoti skirtingas priemones: dažus, tapetus…

 • Į plokštes dažai neįsigeria, tad užteks dažyti vos vienu sluoksniu, kad paviršius atrodytų puikiai.

 • Gipso plokštės yra draugiškos aplinkai.

 • Jos ne tik lengvai uždedamos, tačiau taip pat ir lengvai nuimamos.

 • Plokščių kaina nėra didelė.

 • Jos pasižymi ir izoliacinėmis savybėmis: garso bei šilumos.

 • Galima atrasti labai įvairiausių dydžių plokščių pasirinkimą.

 • Šiuo metu siūloma įsigyti 3D plokštes, kurios kuria išskirtinį namų interjerą.

Dėl šių privalumų, kurių yra ir daugiau, žmonės labai mielai renkasi plokštes. Tiesa, kai kurie svarsto, ar verta jas montuoti pačiam, ar darbus geriausia palikti specialistams. Šis pasirinkimas įvertinamas atsižvelgus į tam tikrus kriterijus, kuriuos paminėsime žemiau.

KAINA. Žinoma, montavimo paslaugos kainuoja, tad kai kurie norėdami sutaupyti paprasčiausiai darbus atliks patys. Visgi, labai dažnai plokščių montavimo paslaugos yra kur kas pigesnės nei galėjote pagalvoti. Norint tuo įsitikinti pirmiausia siūlome susipažinti su kainoraščiais, o tik paskui visiškai atsisakyti paslaugų.

TECHNIKA. Gipso plokštės tikrai nereikalauja kokių nors specifinių žinių ir jų montavimas yra greitas ir paprasčiausias. Dažniausiai prie paviršiaus jos yra prigręžiamos paprasčiausias medvaržčiais, tad reikia turėti įrangą ir darbus atliksite greitai. Visgi, jeigu neturite tam laiko, technikos ar jėgų – palikite darbus specialistams. Ypač tokiu atveju, kai plokštės turi būti montuojamos nestandartinėse vietose. Kad ir bandant sukurti antras lubas arba kai reikia sulyginti labai nelygias sienas.

PLOKŠČIŲ GLAISTYMAS. Kai kurie galvoja, kad gipso plokštės glaistymas specialiomis medžiagomis yra būtinas norint, kad neliktų siūlių ir pati plokštė būtų labai lygi. Tai klaidingas mąstymas, kadangi pati plokštė jau iš save yra labai kokybiška ir jai nereikia jokių papildomų priemonių. Tačiau visgi, jeigu galvojate, kad glaistymas yra būtinas – paprasčiausia darbus palikti specialistams. Kai reikia sutvarkyti labai didelių matmenų sienas ar lubas – ranka glaistyti pavargs, tad gal geriau investuoti į profesionalias paslaugas.

DARBŲ ATLIKIMO GREITIS. Dar viena iš priežasčių, kodėl žmonės samdosi specialistus net ir tokiu atveju, kai darbus gali atlikti patys – darbų atlikimo greitis. Jeigu esate vienas iš tų žmonių, kuris paprasčiausiai neturi laiko užsiimti remontu – palikite darbus tiems, kurie yra pasiruošę suteikti kokybiškas paslaugas.

GARANTIJA. Kai kurie specialistai savo darbams suteikia garantiją. Jeigu atlikti darbai netenkina Jūsų poreikių arba plokštės yra ne tokios kokybiškos, kokių tikėjotės – tokiu atveju visada galite pasinaudoti garantija ir visiškai nemokamai problema bus išspręsta.

Gipso plokštės panaudojamos labai įvairiai. Svarbiausia, kad jų montavimas yra greitas ir paprastas, tad darbus gana nesunkiai atlikti galite ir patys. Svarbiausia yra pasidomėti.

Palikite atsiliepimą