Individuali veikla finansiniu saugumu neaprūpina ne tik dėl nepastovių pajamų

Darbas pagal individualios veiklos sutartį laisvę mėgstantiems žmonėms atrodys tikrai nuostabus dalykas, svajonių išsipildymas. Tačiau kai kurie socialiniai, materialieji aspektai, soc. garantijos, paskolos dirbantiems pagal individualią veiklą bus sunkiau prieinami. Kaip sakoma, viskas turi savų pliusų ir minusų. Su kokiais mokestiniais ir finansiniais aspektais dirbantieji savarankiškai susidoros sunkiau ir patirs kliūčių, negu dirbantieji laisvai?

Klausimai dėl nedarbo pašalpos sprendžiami tik nuo šių metų

KreditaiPirmiausia pakalbėkime apie socialines garantijas, kurios leidžia gyventi lengvai arba sunkiau. Pavyzdžiui, ligos pašalpa. Jeigu dirbate darbe pagal sutartį, jus užpuola sloga, gripas ar epidemija, serga vaikas ar artimieji – į darbą galite eiti kone ramia širdimi, nes žinote, kad tai jūsų teisė pailsėti, pasveikti, paslaugyti, o jūsų darbus padarys kiti. O svarbiausia – nenukentėsite dėl to, kadangi vis tiek gausite ligos išmokas, beveik arba visiškai lygias jūsų atlyginimui. Ką gauna dirbantieji savarankiškai? Geras klausimas, ir turbūt kas nors į jį jau galėtų atsakyti šiais metais. Kadangi nuo 2017 sausio 1 d. buvo pakeisti įstatymai tokiu būdu, kad ir individualią veiklą vykdantys gyventojai būtų draudžiami ligos pašalpos draudimu. Tačiau nebūtinai iškart susirgus sausio ar vasario mėnesį jau gausi pašalpą. Kadangi gali taip būti, jog vietoje pašalpos iš tiesų gausi tik galimybę paskaičiuoti, kad dar nepradirbai 4 mėnesių, kada yra mokamos tokios įmokos. O štai tie, kas jau suserga dabar, yra pradirbę tą stažą ir gali gauti nedideles ligos išmokas. Nedideles – nes tokie įstatymai, dirbantiems individuauiai.

Skandalas dėl išdirbto stažo ir pensijos skaičiavimo

O štai su senatvės pensija nusimato prasti popieriai. Neseniai kilo skandalas kažkam iš tiesų paskaičiavus, kaip skaičiuojamas stažas, dirbantiems pagal individualią veiklą. O skaičiuojamas jis tikrai ne taip, kaip kad jums patiktų. Kadangi pasirodo, jog jūs turite uždirbti kone 4 kartus daugiau negu dirbantieji pagal sutartį, kad gautumėte bent minimalų stažą.

Paskolos ir pirkimai išsimokėtinai – ne visada

Taip pat paskolos dirbantiems pagal individualią veiklą irgi išduodamos šiek tiek kitokiomis sąlygomis. Nėra daugybės lengvatų, nėra ir garantijų, kad tą paskolą gausite, nors pinigai jūsų banko sąskaitoje galbūt gulės visai nemaži ir pajamas taip pat turėsite pakankamai gerai. Tačiau gali būti, kad negalėsite gauti paskolos, ypač jeigu kalba eina apie didžiulę būsto paskolą. O štai paskolas ne būstui, o kitkam, paprastus kreditus gauti galėsite lengviau.

Palikite atsiliepimą