Ką reikia žinoti apie plaukimą baidarėmis Aukštaitijoje?

BaidarėsAukštaitijoje yra labai graži gamta ir puikios galimybės plaukti baidarėmis įvairiais maršrutais. Ištisus metus siūlomos baidarės nuomai, todėl, kai tik yra palankios tam oro sąlygos galima išsirinkti norimą maršrutą ir leistis į nuotykių kupiną kelionę. Ką reikia žinoti apie tai?

Plaukti baidarėmis galima įvairiais maršrutais, todėl kiekvienas planuojantis šią pramogą, pirmiausia turi pasirinkti tinkamą upę ar ežerą, kur norės plaukti. Nebūtina rinktis tik plaukimą ežeru ar upe, galima pasirinkti plaukimą ežeru ir upe. Tai bus puiki galimybė pamatyti skirtingus vaizdus ir pajusti ką reiškia plaukti upe ir, ką reiškia plaukti ežeru. Vienas iš populiarių maršrutų yra plaukimas Žeimenų ežeru ir Žeimenos upe.

Planuojantys plaukimą dažnai nežino kaip pasirinkti, kur plaukti. Tai yra labai aktualus klausimas, į kurį atsakyti galima įvairiai. Vieni tiesiog paskambina ar parašo elektroninį laišką baidarių nuomotojams ir prašo rekomenduoti maršrutą, o kiti klausia pas draugus ir pažįstamus, kurie jau yra plaukę baidarėmis tame regione. Kai kurie ieško atsiliepimų ir rekomendacijų internete. Galima ir patiems peržiūrėti nuotraukas, kur užfiksuotos akimirkos iš plaukimų baidarėmis ir pasirinkti labiausiai patinkantį vaizdą. Tuomet beliks sužinoti, koks tai maršrutas. Kaip matome, yra daug įvairių būdų kaip pasirinkti tinkamą maršrutą.

Ne tik maršruto pasirinkimas yra svarbus. Reikia nuspręsti, kiek kilometrų norite plaukti ir, kiek dienų norėsite mėgautis tokiu plaukimu. Dažniausiai žmonės pasirenka 1 dienos plaukimą, kuris yra 8-22 kilometrų maršruto ilgio. Toks plaukimas dažniausiai pradedamas ryte ir baigiamas vakare. Galima rinktis ir 2 dienų plaukimą. Tokiu atveju reikės pagalvoti ir apie nakvynės vietą. Galima rinktis nakvynę stovyklavietėje arba kaimo turizmo sodybose. Taip pat apie nakvynę reikės pagalvoti ir tuomet, kai baidarės nuomai pasirenkamos ilgesnės trukmės plaukimui, pavyzdžiui, 3 dienų. Nakvynės pasirinkimo galimybės priklauso ne tik nuo maršruto, bet ir nuo baidarių nuomotojų, nes kai kuriais atvejais jie gali pasiūlyti skirtingus pasirinkimus, priklausomai nuo to, ko pageidauja plaukiantys žmonės. Be to, kaimo turizmo sodybų pasirinkimas yra platus ir gali būti, kad skirtingi baidarių nuomotojai pasiūlys skirtingas sodybas nuomai.

Plaukimas baidarėmis yra puikus būdas tiek ramiai pasigrožėti gamtos grožiu, tiek ir aktyviai plaukti. Čia kiekvienas ras tinkamą maršrutą ir galės tiek ramiai leisti laiką, tiek ir aktyviai pramogauti. Kiekvienas gali pasirinkti tai, kas jam labiausiai tinka.

Palikite atsiliepimą