Ką reikia žinoti norint parduoti nekilnojamąjį turtą?

Teises paslaugosVisi, kurie parduoda nekilnojamąjį turtą nori parduoti už kuo didesnę kainą, tačiau reikia žinoti, kaip tai padaryti ir kokių veiksmų imtis, kad pardavimas vyktų sklandžiai. Visuomet praverčia teisinė konsultacija, kuri padeda viską tinkamai ir teisingai atlikti. Ką reikia žinoti, norint parduoti savo būstą ar žemės sklypą?

Pirmiausia reikia žinoti už kokią pinigų sumą norite parduoti savo nekilnojamąjį turtą. Deja, dažnai pardavėjų norai nuo realios turto vertės gali ženkliai skirtis. Tokiu atveju reikia surasti tinkamą turto vertintoją, kuris atvyks ir apžiūrės jūsų turtą bei dokumentus. Tik turto vertinimas gali pateikti tikslią pinigų sumą, kurios iš tikrųjų yra vertas jūsų nekilnojamasis turtas. Žinoma toks vertinimas kainuoja pinigus ir užima daugiau laiko, tačiau galima preliminariai sužinoti turto vertę ir nemokamai. Tereikia paieškoti apie tai informacijos internete. Visais atvejais svarbu žinoti, kokia pinigų suma yra adekvati, nes per didelė suma bus priežastis, kodėl niekas nenori pirkti, o per maža pinigų suma reikšt tik tai, kad pardavėjas negaus tinkamos sumos pinigų. Dėl to geriausia yra žinoti, kiek vertas nekilnojamasis turtas.

Nustatant kainą svarbi ne tik vertė, kuri nustatoma specialistų, bet ir kiti niuansai. Pavyzdžiui, nutinka tokių atvejų, kuomet reikia turtą parduoti kuo greičiau. Tokiais atvejais reikia nežiūrėti į turto vertę, o nustatyti mažesnę sumą, kad pirkėjai greičiau nupirktų. Taigi, reikia žiūrėti į visą situaciją plačiau ir tuomet kaina bus teisinga.

Kai žinoma kaina, tai metas pereiti prie kito etapo. Jums reikia paruošti dokumentus, kurių prireiks. Labai svarbu patikrinti dokumentus dar prieš skelbiant, jog parduodate nekilnojamąjį turtą. Geriausia būtų, jei nusprendus parduoti turtą, būtų tariamasi su specialistais. Tam praverstų teisinė konsultacija, kurios metu būtų galima sužinoti kaip ir kokius dokumentus reikia turėti bei ką reikės atlikti, kad sandoris praeitų sklandžiai. Neretai dokumentais susirūpinama tuomet, kai pirkėjas jau nori pirkti, tačiau paaiškėja, kad yra netvarkingi dokumentai ir sandoris atšaukiamas. To tikrai nenori nė vienas pardavėjas, todėl labai svarbu patikrinti ar visi dokumentai tvarkingi dar nepaskelbus apie pardavimą. Kadangi dokumentų yra daug, o ir teisiniuose reikaluose nedaugelis susigaudo, tai geriausia išeitis būtų kreiptis pas teisininkus, kurie teikia konsultacijas nekilnojamojo turto pardavimo klausimais. Tai leis ne tik išvengti klaidų, bet ir pagreitinti pardavimo procesą, juk jei viskas vyks sklandžiai, tai bus naudinga visiems.

Palikite atsiliepimą