Ką reikia žinoti perkant sėjamąją?

Grūdinių kultūrų auginimas pastarajį dešimtmetį išaugo, todėl norint turėti gerą derlių, reikalingos sėjamosios. Tinkamai pasėtos sėklos, gali ženkliai padidinti galimybę, kad derlius užaugs didelis. Juk tinkamai pasėta sėkla auga tinkamai ir laiku spėja subrandinti derlių, kuris labai svarbus kiekvienam ūkininkui.

Žemės ūkisDaugelis ūkininkų žino, kad gera sėjamoji užtikrina, kad ji bus naši ir tolygiai bei greitai paskirstys sėklas. Ar žinote, kas vyksta, kai sėklos netolygiai pasėjamos? Dalis sudygsta per vėlai ir nespėja subrandinti derliaus. Kita dalis sudygsta per greitai ir joms pakenkia oro sąlygų permainos. Dar yra dalis sėklų, kurios per giliai pasėtos. Jos visai neišdygsta arba daigai išdygsta ne tik, kad per vėlai, bet ir jiems neužtenka medžiagų vystymuisi, nes dauguma jų panaudojo tam, kad galėtų prasiskverbti pro žemės sluoksnį. O jeigu sėklos netolygiai pasėjamos ir vienos atsiduria per giliai, o kitos per arti žemės paviršiaus, tai visas derlius dygsta netolygiai. Vienu metu nebus derliaus. Tai reiškia, kad viena dalis subręs per greitai, o kita per vėlai. Iš tokio derliaus daug pajamų neverta tikėtis. Štai dėl to labai svarbu, kad sėklos būtų sėjamos tolygiai ir tokiu gyliu, kokio reikia.

Tinkamas gylis parenkamas pagal tai, kas sėjama. Vieniems augalams reikia gilesnio sėjimo, kitiems ne. Taip pat skirsis ir atstumai tarp sėklų, juk vieniems augalams reikės daugiau vietos augti, o kitiems – mažiau. Visas šias auginimo technologijas reikia žinoti, nes priešingu atveju net ir geriausia technika naudojama sėjimui, nepadės užtikrinti gero derliaus.

Ieškant sprendimų, kaip sėklas pasėti tinkamai ir sulaukti gero derliaus, reikia žinoti, kad dabar ūkiuose naudojamos modernios sėjamosios. Jų dėka sėklos įterpiamos į dirvą tokiais atstumais, kokiais ir reikia. Tai padeda visus sėjos darbus atlikti greitai ir, kas svarbiausia efektyviai. Darbo našumas padidėja labai ženkliai. Tai pastebėję ūkininkai suprato, kokia didelė nauda iš sėjamųjų.

Dabar galima rasti įvairių gamintojų gaminamą techniką skirtą pagreitinti sėją. Renkantis tinkamiausią pravartu pasidomėti, kokie skirtumai tarp gamintojų ir skirtingų modelių. Tuomet galima sužinoti, galbūt kažkuri sėjamoji labiau perkama ir peržiūrėti jos technines savybes. Galbūt ir jums tiks populiarus modelis. Šiuo metu rasti tinkamą pasiūlymą nesunku. Beliks tik įsigyti tą, kuri labiausiai atitinka poreikius ir yra parduodama už tinkamą jums kainą. Gera sėja – duos gerą derlių.

Palikite atsiliepimą