Be prasidedant rudeniui ir vėl ne vienas psichologas Kaune patirs susirūpinusių, nelaimingų ir problemų turinčių žmonių antplūdį. Iš tiesų būtent rudenį ir žiemą ima atsirasti daugiau žmonių, kuriems reikalingos psichologų, psichiatrų konsultacijos, diagnozės. O štai vasaros pradžioje, pavasarį – daug kam tarsi pagerėja, atleidžia nervus, visi ima terapijas daryti natūralias – savo sode, gamtoje. Tačiau, kuomet jau reikia pagalbos, dažnai būna neaišku, kokios jos iš tikro reikia: psichiatro ar psichologo? Štai kuo tai skiriasi.
Psichiatras – diagnozei
Tokias diagnozes kaip šizofreniniai sutrikimai, nemiga, depresija ir kitas patologijas nustato gydytojai – psichiatrai. Jie gali konstatuoti ligas, jas nustatyti naudojantis fiziniais ir psichologiniais testais, atitinkamai skirti ir tų ligų gydymo rekomendacijas, suformuoti pažymas dėl ligų (kurios apribotų arba išlaisvintų tam tikras veiklas, skirtų lengvatas ar kt.). Taigi, psichiatras yra tikrasis daktaras, kuris neužsiima laiko leidimu konsultacijoms, kad žmogus pasijustų geriau. Psichiatras Kaune ar Vilniuje, ar bet kur kitur yra meistras, kuris diagnozuoja ir gydo.
Psichiatras – vaistų skyrimui
Jeigu sergate depresija ar kitais sutrikimais, nemiga, vaistus gali išrašyti tik gydytojas. Būtent psichiatras ir yra gydytojas. Todėl jis ir gali tai padaryti. O štai psichologas tik atlieka tam tikrus tyrimus, bendrauja. Jis gali pateikti rekomendacijas, kurias gaus ir psichiatras, tačiau psichologas negali išrašyti vaistų ar skirti ambulatorinio gydymo.
Psichiatras – tolimesniam nukreipimui
Taip pat psichiatras gali nukreipti žmogų gydytis į psichiatrijos ligoninę, o to padaryti negali psichologas. Psichologas gali rekomenduoti žmogui apsilankyti pas psichiatrą, kad šiam būtų nustatytos diagnozės ir skirtas gydymas. Savo ruoštu, taip pat ir psichiatras gali rekomenduoti lankytis pas psichologą, ten atlikti terapijas, išsikalbėti, atsipalaiduoti ir galbūt tokiu būdu irgi sveikti. Tai dažniausiai būdinga depresijai ar porų santykių problemoms, įvairioms krizėms – kuomet vien antidepresantai negali visko išspręsti, reikia atrišti kažkokį minčių mazgą galvoje.
Ką daro psichologas?
Tad ką veikti pas psichologą Kaune? Psichologas priima poras, jas konsultuoja, padeda spręsti santykių krizes šeimoje. Tai pat dirba su vaikais, gali netgi nustatyti teismui reikalingus dalykus (pvz., susijusius su pedofilijos įtarimais), taip pat gali įvardinti, ar nesutrikusi raida. Psichologas padeda įveikti baimes, gyventi su traumomis, suvokti psichoanalizės metu savo praeitį ir jos įtaką dabarčiai, pažinti save ir artimuosius taip, kad galėtumėte gyventi normaliai ir pilnavertiškai.