Kaip prižiūrėti baldus

Įsikūrinėjant naują būstą, smagu rinktis, kokiais baldais jį apstatyti. Štai baldai Dubingiuose daug kam pasirodys ir patrauklūs, ir nebrangūs, ir verti visokeriopo dėmesio. Tačiau kai kurie žmonės nusipirkę baldus turės juos per amžius, o kitiems teks vėl po pusmečio juos keisti naujais, nes baldai nebuvo saugomi ir prižiūrėti. Kaip prižiūrėti baldus?

Saugoti nuo gyvūnų

Dubingių produkcijaVisų pirma, reikia apsvarstyti, kaip gyvūnai namuose paveiks baldus. Svarbiausia būtų dresiruoti ir mokyti pačius gyvūnus. Pavyzdžiui, naminius šunis kates – dresiruoti, kad šie neliptų ant baldų, taip pat negraužtų ir nedraskytų. Reikėtų jiems sudaryti sąlygas draskyti ir graužti kitus dalykus, specialiai paskirtus šiam tikslui. Ir visuomet bausti, kuomet lipama, lendama ant baldų. Jeigu namuose yra neiškastruota kalytė, visada, prasidėjus jos ciklui, uždengti baldus paklodėmis – net ir išdresiruotas šunelis likęs vienas namuose gali lipti ant baldų ir palikti ten kraujo dėmes. Taip pat perkant baldus reikėtų ne tik juos derinti prie interjero, bet ir prie gyvūnų kailio spalvos. Pavyzdžiui, jeigu turite baltą nuolat besišeriantį labradorą, tai kažin ar gera mintis būtų pirkti juodą, pūkus gerai surenkančią barchato apmušalo sofą. Kadangi nepraeis nei diena, o sofa jau bus pririnkusi pluoštus balto šuns kailio.

Užtikrinti pakankamą drėgmę ir sausumą

Baldams, kaip ir muzikos instrumentams, namuose reikia pakankamos drėgmės ir sausumo, taip pat šalčio ir šilumos. Jeigu bus per drėgna, ims kauptis drėgmė. Jeigu namai nešildomi, šaltis privers persistumdyti vandens molekulėms, ir tai irgi tikrai pakenks baldams.

Nevalgyti ir negerti ant minkštų baldų

Elementarios tvarkos taisyklės, kurios padės išsaugoti baldus – tai stengtis jų nenaudoti pagal paskirtį, nevalgyti ant jų, netrupinti, nelaistyti gėrimų, kai kalba eina apie minkštus baldus. Šie turėtų būti naudojami pagal paskirtį: prisėsti, prigulti, pailsėti, bet ne linksmintis ir trupinti.

Stalus nuvalyti iškart

Jeigu kažkas yra supurvinama, pavyzdžiui, stalas apliejamas vynu ar vyšnių sirupu, reikia nuvalyti iškart. Ne laukti, kol vakarienė baigsis, o iškart čiupti ir nuvalyti. Tai vienintelis būdas išsaugoti švarą, kadangi tik su tokiais nuvalytais baldais užtikrinti, kad švaru. Užsitiesti staltieses, popierių ir kt., naudojant stalą kaip darbastalį – tai irgi padeda išsaugoti švarą. Naudoti baldus pagal paskirtį – elementari taisyklė. Transportuoti išardytus baldus geriau, negu didžiules spintas vežti priekaboje, kedenant vėjui, ir jos dalims besitrankant į kitus baldus.

Palikite atsiliepimą