Kaip pasirinkti tinkamą automobilį?

Pirkimas automobiliamsJei esate naujokas automoblių pirkimo rinkoje arba nebuvote įsigiję naujo automobilio jau labai ilgą laiką, natūralu, kad nežinote nuo ko pradėti. Neturint patirties pasirinkti tokį automobilį, kuris atitiktų visus jūsų poreikius, bus ganėtinai sudėtinga užduotis. Tačiau, skyrus šiek tiek laiko planavimui bei informacijos rinkimui ši misija tampa įmanoma. Kai jau žinote kokio automobilio norite, jums tereikia apsispręsti ar pirksite naują, ar naudotą, ar pasirinksite lizingą. Plačiau apie lizngą ir paskolas automobiliui rašo technologijos.lt.

Tinkamas automobilis kiekvienam žmogui yra skirtingas, priklausomai nuo to, koks žmogus yra, ką jis veikia ir kokie jo poreikiai. Dažnai žmonės mėgsta savo automobilio pasirinkimu kitiems perduoti ir išreikšti savo individualumo dalelę. Pavyzdžiui, kartais žmonės renkasi prabangius automobilius tam, kad kiti žmonės įvertintų gerą finansinę padėtį ar suprastų apie žmogaus aukštą statusą visuomenėje. Kiti kartais pasirenka elektroautomobilius tam, kad išreikštų meilę gamtai bei parodytų, kad siekia saugoti žemę. Žmogaus automobilis dažnai atspindi mūsų individualias mintis bei savybes.

Automobilio patogumai lems ir kainą

Renkantis automobilį svarbu apgalvoti tokius faktorius kaip keleivių skaičius. Jei žinote, kad automobilį dažnai naudosite vaikų vežimui į mokyklą arba jis bus naudojamas šeimos išvykoms, tikėtina, kad jums reikės pasižiūrėti į didesnius variantus. Taip pat, apgalvokite ir tai, kokias funkcijas bei patogumus jūsų automobilis turi turėti. Galbūt ypač mėgstate odines sėdynes arba jums reikia parkavimo sistemos – būtų gerai, jei visus šiuos faktorius susirašytumėte prioritetų tvarka.

Tuomet, ypač svarbus žingsnis yra biudžeto nustatymas. Dabar, kai jau žinote, koks jūsų automobilis turi būti ir kokių funkcijų jam būtinai reikia, galite apytiksliai nuspręsti ir sumą. Bendra taisyklė perkant automobilį lizingu yra ta, kad mėnesinės įmokos suma turėtų būti ne didesnė nei penkiolika procentų jūsų kasmėnesinio atlyginimo. Žinoma, naudotas automobilis bus pigesnis, tačiau rinkdamiesi tokį variantą turėtumėte būti ypač atsargūs ir būtinai prieš pirkdami automobilį nuvežti jį patikrinti pas patikimą automechaniką.

Tad, lizingas ar pirkimas?

Ir automobilio lizingas, ir pirkimas turi savų privalumų bei trūkumų. Pavyzdžiui, jei rinksitės automobilį pirkti lizingu, pradinio įnašo suma bus maža arba jos gali nebūti iš vis. Taip pat, mėnesinės įmokos dažnai nėra didelės. Tačiau, pasibaigus nuomos laikotarpiui automobilio jūs neturėsite, tad reikės vėl rinktis naują variantą. Iš kitos pusės, automobilio pirkimas reikalauja turėti didelę sumą iš karto, tačiau automobilis visada priklausys tik jums, tad galėsite bet kada panorėję jį parduoti. Tas pasirinkimas, kuris jums atrodo arčiau širdies, ir yra teisingiausias.

Bandomasis važiavimas dažnai tampa lemiamu žingsniu

Pasirinkę keletą variantų, būtinai išbandykite automobilį. Dažnai automobilių pardavėjai leidžia išbandyti automobilį bent kelias valandas, tačiau kartais galima susitarti net dėl kelių dienų. Vienas geriausių sprendimų būtų išbandyti bent tris automobilius, nes taip galiausiai būsite tikri, kad pasirinkote jums tinkamiausią variantą. Taip pat, nepasiduokite pardavimų vadybininko spaudimui po bandomojo važiavimo – dažnai jie mėgsta iš karto pradėti kalbėti apie kainą ir pirkimo dieną. Jūs turite teisę pasilikti laiko galutiniam sprendimui.

Po bandomojo važiavimo yra didelė tikimybė, kad jūsų automobilio pasirinkimas bus aiškus. Tačiau, taip nutiks nebūtinai. Automobilio pirkimas yra labai atsakingas sprendimas, tad jei bent kiek abejojate, duokite sau dar keletą dienų. Skubotas sprendimas šioje situacijoje galėtų tapti klaida. Svarbiausia, kad jūsų pasirinktas automobilis būtų patogus ir tinkamas būtent jums, kad norėtumėte jį vairuoti ir jis jums patiktų. Visgi, tai yra pasirinkimas mažiausiai keletui metų.

Palikite atsiliepimą