Išvengiame pardavimų reklamos ir padedame geriau apsipirkti (ir miegoti).
Neleiskite, kad jūsų lova taptų dulkių ir bakterijų prieglobsčiu. Sužinokite, kaip palaikyti švarų čiužinio vaizdą ir kvapą, naudodamiesi mūsų išsamiu gidu.
Tikriausiai čiužinio valymas nėra labai svarbus jūsų darbų sąraše. Tačiau yra daugybė priežasčių, dėl kurių kas porą mėnesių turėtumėte skirti kelias minutes, kad jis būtų kuo higieniškesnis – ne tik todėl, kad maždaug trečdalį gyvenimo praleidžiame lovoje.
Naujausioje apklausoje 31 % apklaustų narių niekada nevalė savo čiužinio*, o maždaug trečdalis jūsų tikisi, kad čiužinys tarnaus nuo aštuonerių iki dešimties metų, todėl ant jo susikaupia daug dulkių, prakaito ir nešvarumų.
Nesvarbu, ar norite pašalinti tam tikrą dėmę ar kvapą, ar tiesiog norite reguliariai atnaujinti čiužinį, toliau pateikiami mūsų ekspertų patarimai padės jums išlaikyti jį geriausios būklės. Tačiau nepamirškite pirmiausia visada patikrinti čiužinio instrukcijų arba priežiūros etiketės.
Jei jūsų čiužinys jau nebetinkamas naudoti, ieškokite kito čiužinio pagal mūsų geriausių čiužinių rinkinį.
Kaip valyti čiužinį
Jei ant čiužinio nėra dėmių, jį turėtų būti galima greitai išvalyti. Tiesiog atlikite šiuos penkis veiksmus:
-
Nuvalykite lovą ir patikrinkite, ar ant čiužinio nėra naujų dėmių. Jei jų rasite, slinkite žemyn ir skaitykite patarimus, kaip su jomis susidoroti.
-
Švelniai išsiurbkite čiužinio paviršių. Tam turėtumėte naudoti dulkių siurblio apmušalų priedą, prieš pradėdami įsitikinkite, kad priedas yra švarus. Kai čiužinys bus kruopščiai išvalytas, grįžkite atgal ir atkreipkite dėmesį į visus paviršiaus užkampius, kad įsitikintumėte, jog surinkote visas dulkes ir negyvą odą. Pravartu išsiurbti ir po lova, kad tuo pačiu metu pašalintumėte dulkes, ypač jei esate alergiški.
-
Pasukite čiužinį nuo galvos iki kojų, jei jis vienpusis. Jei jis dvipusis, apverskite jį ir įsitikinkite, kad išsiurbėte abi čiužinio puses
-
Kelias valandas vėdinkite čiužinį, kad audinys galėtų kvėpuoti. Jei nereikia atsikratyti nemalonaus kvapo (žr. penktą žingsnį), pakaks atidaryti miegamojo langą, kad šviežias oras cirkuliuotų kambaryje ir prasiskverbtų pro čiužinio audinį.
-
Pervilkite lovą. Rekomenduojame po paklode naudoti čiužinio užvalkalą, kad apsaugotumėte čiužinį nuo dulkių ir prakaito, nes taip nereikės taip dažnai valyti čiužinio.
Čiužinio valymas su putomis
Prieš bandydami valyti putų čiužinį, visada patikrinkite gamintojo instrukcijas. Jie gali būti su nuimamu čiužinio užvalkalu, kurį galima skalbti skalbimo mašinoje, tačiau ne visada. Nuimamas užvalkalas gali gerokai palengvinti valymą, tačiau reikia žinoti keletą dalykų.
Kai kurie čiužiniai turi nuimamus užvalkalus, tačiau gamintojas iš tikrųjų pataria nenuimti užvalkalo ir jų neplauti, o kiti leidžia tai daryti, tačiau nurodo vengti valyti putplastį nuėmus užvalkalą – tai gali būti painu.
Jei užvalkalą dedate į skalbyklę, atidžiai laikykitės skalbimo instrukcijų, kad netyčia nesumažintumėte garantijos arba užvalkalas nesusitrauktų tiek, kad nebegalėtų tilpti atgal ant čiužinio.
Kaip išvalyti kraujo dėmes iš čiužinio
Norėdami išvalyti kraujo dėmes, pirmiausia patepkite dėmę trupučiu šalto vandens. Būkite atsargūs, kad nesudrėkintumėte čiužinio ir netrinkite dėmės, nes taip kraujas gali pasklisti dar labiau.
Šis metodas gali būti stebėtinai veiksmingas, ypač jei dėmė atsirado neseniai, bet jei ne, pabandykite į vandenį įpilti šiek tiek geriamosios sodos. Užtepkite ant dėmės, palikite 30 minučių, tada nuplaukite švariu vandeniu ir palikite išdžiūti.
Jei išdžiūvus čiužiniui dėmė vis dar išlieka, pabandykite atlikti toliau nurodytus šlapimo šalinimo veiksmus, nes jie tinka ir kraujui šalinti.
Kaip pašalinti šlapimą iš čiužinio
Norėdami iš čiužinio pašalinti kūno skysčius, pavyzdžiui, šlapimą, pabandykite praskiesti skalbimo skystį vandeniu ir švelniai patrinti dėmę skudurėliu arba kempine. Atminkite, kad čiužiniai nėra atsparūs vandeniui, todėl geriausia valyti lėtai ir nuosekliai.
Jei dėmė vis tiek neišnyksta, o čiužinio priežiūros etiketėje parašyta, kad jis tinkamas, naudokite apmušalų valiklį, bet visada perskaitykite instrukcijas. Rekomenduojame būti atsargesniems, todėl saugiausia jį praskiesti ir nepurkšti tiesiai ant čiužinio.
Kitų čiužinio dėmių šalinimas
Maisto ir gėrimų dėmėms, pavyzdžiui, nuo arbatos ir kavos, geriausia išbandyti pirmiau minėtą sodos ir šalto vandens mišinį. Kūno skysčių ir prakaito dėmėms išvalyti naudokite atskiestą skalbimo skystį. Jei abejojate, susisiekite su gamintoju ir sužinokite, ar jis turi kokių nors konkrečių patarimų.