Ko nežinojote apie dantų implantus

Šiandien gydymas dantų implantais, prarastų dantų atstatymas ir galimybė susigrąžinti komfortą tolygu įprastam apsilankymui pas gydytoją. Šios procedūros tapo tokios įprastos, kad retai susimąstome, kas iš tiesų yra implantas, kaip jis atsirado, kokį ir kiek trunkantį rezultatą gali suteikti, kodėl pasirinktos vienos ar kitos gamybinės medžiagos, kur jų pagaminama daugiausiai ir kitus panašius dalykus, kurie ne visada susiję su gydymo procesu, tačiau įdomūs žinoti.

Kilmė ir tolimesnė raida

Kai kurie šaltiniai liudija, kad pirmieji implantai galėjo būti gaminami jau prieš 4 tūkstančius metų. Tiesa, juos vargiai būtų galima pavadinti implantais, mat tuo metu dantims atkurti naudota ne kas kita, kaip bambuko gabalėliai. Vėliau pereita prie tauriųjų metalų – ypač, aukso. Būta ir kur kas egzotiškesnių alternatyvų, tačiau galiausiai (beje, tik 20 amžiuje) apsistota prie titano. Titanas pasirinktas dėl išskirtinių savybių prisiderinti prie žmogaus audinių tiek plastiškai, tiek ir minimalios atmetimo rizikos prasme. Šis tvirtas ir atsparus metalas nepakeičiamas chirurgijos srityje iki pat šių dienų.

Tyrimai, gamyba, populiarumas

Ko nežinojote apie dantų implantus Implantų istorijoje reikšmingiausia yra pastaroji pusė amžiaus, per kurią buvo atlikta daugiausiai tyrimų ir atlikta inovatyvių pakeitimų, ištobulinta implantavimo procedūra, pasiekta, kad dantų implantai Vilniuje ir visame pasaulyje būtų aukščiausios kokybės, suteiktų maksimalų komfortą ir pasižymėtų minimalia atmetimo rizika organizme. Vienas sensacingiausių atradimų – implanto paviršiaus tekstūros keitimas. Iki šiol implantai buvo gaminami tobulai lygūs, aptakūs ir tik visai neseniai buvo pastebėta, kad netolygus paviršius geriau suauga su kaulu. Pradėjus taikyti šią implantų gamybos naujovę, gerokai sutrumpėjo ir gijimo procesas. Dantų implantai tapo dar patrauklesniu gydymo metodu.

Kalbant apie dantų implantų, kaip prarastų dantų atkūrimo alternatyvą, patrauklumą, vertėtų paminėti ir esminę tai lemiančią priežastį – implantavimas yra vienintelis sprendimas suteikiantis natūralių dantų pojūtį. Kitaip tariant, gydymas dantų implantais yra toks komfortiškas sprendimas, kad pacientai dažniausiai nė nejaučia burnos ertmėje turintys svetimkūnį. Be to, tai sąlyginai greitas pasirinkimas norintiems išsaugoti ar atkurti estetinę išvaizdą.

Šiuo metu dantų implantai Vilniuje ir kituose miestuose yra gaunami iš įvairių pasaulio vietų, kuriose yra gaminami. Dažniausiai tai Amerika, Šveicarija ir Švedija. Priklausomai nuo gamintojo varijuoja implantų gamybos technologija, kai kurios ypatybės, tačiau visi jie pasižymi itin aukšta kokybe ir yra palankiai vertinami tiek gydytojų-odontologų, tiek ir pacientų.

Daugiau informacijos apie dantų implantus bei dantų implantavimą rasite www.protezavimas-implantavimas.lt odontologijos klinikos svetainėje : https://www.protezavimas-implantavimas.lt/lt/proceduros/implantavimas/dantu-implantavimas//

Palikite atsiliepimą