Kodėl paskolos bedarbiams internetu ir kitur nėra išduodamos?

P { margin-bottom: 0.21cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 115%; }P.western { font-family: "Calibri",sans-serif; font-size: 11pt; }P.cjk { font-family: "Calibri",sans-serif; font-size: 11pt; }P.ctl { font-family: "Times New Roman",serif; font-size: 11pt; }A:link { } Kai į kredito įstaigas kreipiasi nedirbantieji, jie dažniausiai sulaukia neigiamo atsakymo. Taip yra dėl to, kad paskolos bedarbiams yra draudžiamos. Tiksliau kalbant, jokia kredito įstaiga, kuri teikia vartojimo kreditus, negali išduoti paskolos nedirbančiam žmogui. Įstatymai numato gana dideles baudas, o dėl jų kreditoriai ir nenori rizikuoti. Paskolos nedirbantiems asmenims jau senokai nėra siūlomos, nes ir reklama yra uždrausta visiškai – tiek spaudoje, tie internete, tiek televizijoje. Bedarbiai asmenys turėtų atsakingiau žiūrėti į visas finansines paslaugas. Tai yra įsipareigojimai, kurie turi būti vykdomi laiku. Jeigu klientas jų nevykdo, tuomet jis yra priverčiamas tai daryti teisiškai.

Paskolos bedarbiams nereikėtų ieškoti dėl kelių priežasčių. Labiausiai siūloma remtis racionalumu, nes tai viską paaiškina. Kodėl nedirbantys asmenys negali gauti paskolų?

  • Jie negauna pajamų. Pajamų gavimas yra vienas svarbiausių reikalavimų. Bedarbiai asmenys yra tie, kuriuos registruoja teritorinė darbo birža. Kadangi asmuo ieško darbo, vadinasi jis ieško pajamų šaltinio, kurio šiuo metu nebeturi. Gaunamos pašalpos ar socialinė parama – nėra pajamos, kuriomis būtų galima dengti skolas. Kreditoriai į tokias gaunamas išmokas privalo nekreipti dėmesio.

  • Kai kurie bedarbiai turi didelius įsipareigojimus. Jeigu dėl kažkokių aplinkybių pavyko gauti kreditą ar kažkokias paslaugas lizingo būdų, tai labiausiai reikia išskirti faktą, kad išlaidos irgi daro didžiulę įtaką. Kuomet kreditorius atlieka mokumo vertinimą, jis privalo atsižvelgti ne vien tik į asmens gaunamas pajamas. Jis turi žiūrėti kokius mėnesio įsipareigojimus asmuo turi vykdyti. Jeigu tų įsipareigojimų suma yra per daug didelė, tuomet kredito paraiška atmetama. Dėl to paskolos bedarbiams irgi nėra išduodamos.

  • Jie dirba per trumpai. Kadangi bedarbio statuso nusikratyti yra paprasta (įsidabinant kažkur), tai dar nereiškia, kad iš karto galima kreiptis dėl paskolos. Paskolos bedarbiams neišduodamos ir tuomet, jeigu asmuo išsiregistruoja iš teritorinės darbo biržos ir pradirba trumpiau nei 4 mėnesius. Matote, kreditorių pareiga yra nustatyti tvarių pajamų vidurkį. Jis nustatomas remiantis paskutinių 4 mėnesių gautomis pajamomis. Jeigu dirbate trumpiau, vadinasi kol kas paskolos gauti negalite.

  • Kai kurie bedarbiai yra registruoti skolininkai. Kartais dėl nežinomų aplinkybių paskolos bedarbiams yra išduodamos, tačiau ne visi jie skolas grąžina laiku. Daugelis bedarbių netgi yra įtraukti į skolininkų sąrašus. Buvimas juose gali sugadinti planus netgi dešimtmečiui, nes tokia informacija kredito istorijoje saugoma apie dešimt metų.

Paskolos bedarbiams kartais suteikiamos, tačiau dažniausiai nėra išduodamos ir tai lemia daugelis priežasčių. Tačiau labiausiai reikia pabrėžti, kad tokios finansinės paslaugos bedarbiams nesuteikiamos dėl racionalių priežasčių – dėl pajamų negavimo. Kaip galima grąžinti skolas, jeigu pajamų kiekvieną mėnesį negaunama visai? Dėl to netgi įstatymai yra apriboję skolinimąsi bedarbiams. Jiems jokios paskolos negali būti išduodamos, įskaitant vartojimo, būsto ir kt.

Palikite atsiliepimą