Kokias ekologiškas trąšas naudoti?

Tinkamos trąšos turi labai svarbią reikšmę kiekvienam, kuris augina javus, daržoves, vaisius ar uogas. Šiuo metu vis dažniau domimasi, kas yra ekologiškos trąšos ir kaip su jų pagalba galima padidinti derlių. Tiesa tokia, kad trąšų pasirinkimo klausimas aktualus tiek dideliems ūkininkams, tiek ir mažus daržus turintiems žmonėms. Visiems jiems reikia tokių trąšų, kurios veiksmingai veikia augalus.

TrąšosŽinoma, kad populiariausia ekologiška trąša – mėšlas. Jis gali būti tiek galvijų, tiek ir paukščių. Pavyzdžiui, karvių mėšlas savo sudėtyje turi daug naudingų medžiagų, kurios tinka daugeliui augalų. Tos medžiagos naudingos ne tik augalams, bet ir pačiai žemei, nes pagerinama jos struktūra. Tiesa, reikia labai atidžiai naudoti šviežią mėšlą, nes, pavyzdžiui, karvės ar paukščių šviežias mėšlas, gali išdeginti augalus. Tuomet efektas bus priešingas tam, kurio buvo tikimasi. Todėl reikia žinoti, kad norint tręšti mėšlu, reikia jį tinkamai paruošti t.y. kompostuoti. Be to, norint ekologiško mėšlo, o ne bet kokio, reikia ieškoti kur galima gauti mėšlo, kuris yra susidaręs iš tokių gyvulių ar paukščių, kurie šeriami ekologiškais pašarais arba tinka ir natūralus maistas, nes jei pašarai su, pavyzdžiui, antibiotikais, tai toks mėšlas savo sudėtyje turės antibiotikų likučių ir tai jau nebebus ekologiška trąša. Dėl šių priežasčių kartais tiesiog paprasčiau įsigyti jau paruoštas ekologiškas trąšas, kurios savo sudėtyje turi mėšlo. Jame nebus antibiotikų ar kitų priedų, kurie nėra tinkama ekologiškoms trąšoms.

Kita puiki trąša yra klintis. Ji puikiai tinka dirvožemio gerinimui ir tuo pačiu augalų tręšimui. Tiesa, jų nauda gali skirtis priklausomai nuo to, kokių mineralų ar papildomų priedų jos turi. Šioje medžiagoje randamas kalcis, kuris padeda augalams greičiau augti. Taip pat tokios ekologiškos trąšos savo sudėtyje turi ir magnio, kurio reikia tam, kad augalai būtų stiprūs ir atsparūs ligoms. Svarbu pasakyti, kad prieš naudojant reikia žinoti, koks jūsų dirvožemio rūgštingumas ir įsitikinti, kad tokios trąšos jums tinkamos, o jeigu tokių trąšų nenorite naudoti, tai visada galite įsigyti jau paruoštas naudojimui. Tokias trąšas lengva naudoti, nes jau jos paruoštos ir žinote, koks kiekis turi būti naudojamas tam tikram žemės plotui. Tai puikus būdas greitai patręšti geromis trąšomis savo augalus. Derlius bus didesnis, o ir tuo pačiu bus pagerintas dirvožemis, nes ekologiškų trąšų naudojimas turi tokią puikią savybę.

Palikite atsiliepimą