Kada gali būti taikomi dantų protezai?

Smarkūs dantų pažeidimai ar dantų praradimas pacientams visada kelia nemažą stresą, tačiau svarbu žinoti, kad išeitis tikrai visada yra. Dantų protezavimas – tai toks dantų atkūrimo būdas, kuris padeda atstatyti dantų pažeidimus ar prarastus dantis. Svarbiausia yra tai, kad būtų pasirenkami patys tinkamiausi protezai, ir rezultatu tikrai neteks nusivilti. Taigi, kokios galimybės yra siūlomos, ir kada jos gali būti pritaikomos?

Sprendimai netekus dantų

Netekus vieno ar daugiau dantų gali būti pasirenkamos šios dantų atkūrimo galimybės:

  • Dantų implantai: šis sprendimas šiuo metu yra laikomas pačiu pažangiausiu, kada tenka atkurti prarastus dantis. Pirmiausia į kaulinį audinį yra įgręžiamas specialus sraigtas, kuris atstoja danties šaknį, o vėliau ant jo yra tvirtinamas protezas, kuris gali būti pagamintas iš metalo keramikos arba iš cirkonio oksido keramikos (jei protezuojami priekiniai dantys, pastaroji pasirinkimo galimybė pasiteisina kur kas labiau);
  • Dantų tilteliai – tai tokie dantų protezai, kurie yra tvirtinami tarp greta esančių nušlifuotų dantų. Toks pasirinkimas galimas tada, kai pacientui trūksta vieno danties, o greta esantys dantys yra sveiki ir pakankamai tvirti;
  • Išimami dantų protezai gali būti pritaikomi tada, jei pacientas yra netekęs vieno, kelių ar visų dantų. Išimami dantų protezai yra pigiausias sprendimas, tačiau svarbu įvertinti, kad jie nėra pakankamai stabilūs bei patvarūs.

Jei tereikia atstatyti dantų pažeidimus…

Dantų pažeidimai taip pat gali būti atstatomi taikant dantų protezus:

  • Jei pacientas niekaip negali atsikratyti įpročio griežti dantimis, natūralu, kad anksčiau ar vėliau jis ims skųstis krūminių dantų pažeidimais, tad tokiu atveju gali būti taikomi specialūs dantų užklotai, kurie padeda apsaugoti dantų audinius nuo pernelyg greito dėvėjimosi;
  • Jei įprastas dantų plombavimas nepadeda pašalinti esamų pažeidimų, tokiu atveju gali būti taikomi dantų protezai (vainikėliai). Tokie protezai atrodo labai natūraliai, ir garantuoja tikrai puikų rezultatą.

Estetinis dantų protezavimas

Dantų protezai gali būti taikomi ir tada, kai paprasčiausiai siekiama geriausio estetinio rezultato. Pavyzdžiui, jei siekiama atkurti smulkius priekinių dantų pažeidimus, pacientui gali būti siūloma rinktis dantų laminates arba estetinį dantų protezavimą. Ir vienas, ir kitas pasirinkimas garantuoja iš tiesų puikius rezultatus, tad palanku įvertinti svarbiausius šių pasirinkimo galimybių privalumus bei trūkumus, ir tikrai atrasite palankiausią sprendimą.

Dantų atkūrimo galimybių yra tikrai daug, taigi, kreipkitės į specialistus, ir jie jums galės patarti, kokie dantų protezai jūsų atveju pasiteisins labiausiai.

Palikite atsiliepimą