Kokių mokyklinių prekių reikia vaikams?

Mokyklai prekėsSakoma, kad iki kol vaikai dar neina į mokyklą, tai ir kainuoja jų išlaikymas labai nedaug. Tačiau vėliau mokyklines prekes tenka pirkti, labai daug ką nulemia mokymosi procesas. Kai kurie vaikai mokosi prestižinėse privačiose mokyklose, kur sustiprintas mokslas. Kiti lanko paprastesnes. Kad ir kurioje mokytųsi, visada tenka mokėti už mokyklinių prekių pirkimą. Kokių jų dažniausiai tenka pirkti?

Sąsiuviniai: stori, ploni, langeliais, linijomis

Dažniausiai mokyklines prekes dideliais kiekiais yra perkamos prieš Rugsėjo 1 – ąją – laiką, kada tenka eiti į mokyklą. Kai vaikas pirmą kartą eina į mokyklą, tam tikrą šventės jausmą junta ir tėvai, nes štai jų atžala pirmą kartą žengs tuos žingsnius, kuriuos, atrodo, dar ir patys neseniai žengė. Pirmiausia vaikams reikia įsigyti sąsiuvinių. Pirmokams, antrokams, trečiokams yra specialūs sąsiuviniai, kuriuose linijos ir langeliai didesni. Kol vaiko raštas dar tik lavinamas, tokių jų ir reikia. Paprastai pradžioje pakanka nupirkti 10 – 15 plonų sąsiuvinių langeliais ir tiek pat linijomis, dar reikia vieno kito piešimo sąsiuvinio. Vyresniems mokiniams labiau patinka pusstoriai sąsiuviniai, taip pat jie gali būti ir su kietais viršeliais. Vyriausiųjų klasių mokiniai dažnai visoms pamokoms naudoja tik sąsiuvinius langeliais. Nebent kalboms naudojamas popierius linijomis.

Rašymo priemonės

Taip pat yra svarbios ir tokios mokyklines prekes kaip rašymo priemonės. Priklausomai nuo vaiko amžiaus ir poreikių yra naudojami smaili pieštukai, tušinukai, šratinukai, plunksnakočiai, rašaliniai rašikliai su kapsulėmis. Raštą užtušuoti galima vadinamuoju korektoriumi, jeigu tai daryti leidžia mokyklos taisyklės ir nuostatai. Daug rašymo priemonių nereikia. Verčiau jų turėti tik kelias, tuomet bus jos labiau saugojamos, puoselėjamos.

Dailės priemonės

Visose mokyklose vaikams reikia ir dailės reikmenų. Daugiau dailės prekių reikia pradinukams bei vaikams, einantiems į sustiprintas dailės pamokas. Jiems gali reikėti įvairių tipų dažų: akvarelės, guašo, kartais akrilo, aliejinių dažų. Tinka turėti ir įvairių flomasterių, markerių, spalvotų pieštukų, kreidelių, pastelių, kreidos. Žinoma, mokytojai turėtų atsižvelgti į prekių kainas ir vaikų materialinę padėtį ir visuomet sudaryti sąlygas vaikams rinktis ir pigesnes priemones.

Daiktams susidėti

Vaikai visko rankoje nesineš. Taigi, reikia turėti penalus rašikliams susidėti, krepšio sportiniai aprangai ir kuprinės. Pastarąją reikia rinktis apdairiai – tokią, kokios iš tiesų reikia. Minkštą, ne per sunkią savaime, pakankamai talpią. Ir, pageidautina, tokio stiliaus, kokio ji moksleiviui ar moksleivei patiktų.

Palikite atsiliepimą