Kuo skiriasi automobilio lizingas nuo paskolos?

Automobilio įsigijimas daugeliui pirkėjų nėra labai paprastas, nes dažniausiai turimų lėšų neužtenka arba tenka ilgai taupyti pinigus tam, kad galima būtų įsigyti transporto priemonę. Šiuo metu yra įvairių būdų, kaip tai padaryti be ilgų taupymo mėnesių ar didelio atlyginimo. Daugelyje kredito įstaigų yra siūlomos automobilio paskolos arba lizingas. Kuo skiriasi šie du skolinimosi būdai?

Pirmiausia tam, kad gauti reikiamą sumą pinigų reikia sužinoti apie kredito įstaigų pasiūlymus. Galina apsilankyti pasirinktose kredito įstaigose arba galima susirasti internete esančią interneto svetainę, kurioje galima sužinoti visą svarbiausią informaciją apie skirtingas kredito bendroves, pavyzdžiui, paskoluatsiliepimai.lt interneto svetainėje galima greitai sužinoti, kas svarbu ir pasirinkti labiausiai tinkamą kredito bendrovę. Kiekviena kredito bendrovė siūlo tam tikras paslaugas ir taiko tam tikras sąlygas. Norintis pasiskolinti klientas turi išsiaiškinti, kuri kredito bendrovė jam gali pasiūlyti geriausią pasiūlymą skolintis, o gaišti daug laiko aiškinantis daugelis nenori, todėl praverčia tokios internetinės svetainės, kuriose yra pateikiama glausta informacija ir kitų žmonų atsiliepimai. Tai gali padėti greičiau pasirinkti bendrovę, kurioje skolinsitės pinigus.

Paskolų teikėjų palyginimasSvarbu ne tik pasirinkti kredito bendrovę, bet ir skolinimosi būdą. Šiuo metu kredito bendrovės norintiems įsigyti automobilį siūlo paskolą arba lizingą. Kuo skiriasi šie du skolinimosi būdai? Vartojimo paskola yra palankesnis pasirinkimas tokiais atvejais, kai nenorima mokėti pradinio įnašo sumą. Pavyzdžiui, tie atvejai, kai nėra pakankamai pinigų pradiniam įnašui. Taip pat tai yra geras pasirinkimas ir tokiais atvejais, kai reikia didesnės sumos pinigų, nei automobilis kainuos. Tai gali būti naudinga tam tikrais atvejais, pavyzdžiui, kai norima automobilį remontuoti, o nuosavų lėšų tam nėra. Kaip privalumą reikia įvardinti ir tai, kad imant vartojimo kreditą, nereikia drausti automobilį KASKO draudimu, kuris kainuoja ne taip jau ir pigiai. Taip pat su vartojimo paskola automobilis iš karto po sandorio sudarymo tampa pirkėjo nuosavybe. Lietuvoje labai dažnai automobiliai perkami senesni, nei 12 metų, todėl tokiais atvejais naudingiau rinktis vartojimo paskolą, nes nėra nustatyta, kokio amžiaus ar būklės privalo būti perkama transporto priemonė. Tai yra pagrindiniai privalumai, kuomet automobilio paskolos yra geras pasirinkimas. Apie tai daugiau galima sužinoti apsilankius interneto svetainėje paskoluatsiliepimai.lt ir perskaičius kitų žmonių atsiliepimus, kurie jau pasiėmė tokias paskolas.

Svarstant ar paskola automobiliui yra tinkamas pasirinkimas, reikia sužinoti ir apie lizingą. Didelis privalumas imant automobilio lizingą – palūkanos, kurios yra daug mažesnės. Pavyzdžiui, paskola automobiliui gali būti su nuo 7 proc. palūkanų, o lizingas nuo 2 proc. Tiesa, norint imti lizingą, reikia turėti pradinį įnašą, kurio dydis priklauso nuo kredito bendrovės. Taip pat kalbant apie papildomas sąlygas, reikia paminėti tai, kad yra ribojamas automobilio amžius, pavyzdžiui, galima įsigyti ne senesnį, nei 13 metų. Be to, daugeliu atvejų lizinguojamą automobilį reikės papildomai drausti KASKO draudimu.

Kiekvienas atvejis, kuomet reikia nuspręsti ką rinktis, yra individualus, dėl to reikia labai gerai pagalvoti, kokio automobilio jums reikia ir, kiek kainuos skolinimasis. Geriausia būtų paskaičiuoti, kiek kainuos lizingas ir, kiek kainuos paskola. Tokiu būdu pamatysite, kuris pasirinkimas jums geriausiai tinka ir yra naudingiausias finansiniu atžvilgiu.

Palikite atsiliepimą