Metas keisti padangas!

Jeigu turite mašiną, tai besikeičiantys metų laikai jums įgyja dar vieną cikliškumą – tai ir besikeičiančios automobilio padangos. Kodėl taip yra, jog vasarą turi būti vasarines padangos, o žiemą žieminės? Kodėl privaloma keistis padangas? Atsakome į šiuos klausimus, jeigu taip nutiko, kad su automobilio priežiūra ir padangų keitimu dabar susidūrėte pirmą kartą.

Kodėl 2 kartus į metus keičiame padangas?

Padangos pigiauPagrindinė priežasties – dėl saugumo. Žiemą mūsų keliai būna itin slidūs, nes tai sninga, tai šąla. Jeigu prasideda plikledis, apskritai prasideda tikra velniava keliuose ir mašinos čiuožinėja nuo jų į griovius. Iš čia ir pasakymas „kelininkus žiema užklupo netikėtai“, kadangi orai atrodo daug kam tarsi nenuspėjami ir keliai nebūna tinkamai pabarstyti druskomis bei žvyru ir sniegas bei ledas netirpsta. Dėl to, siekiant sumažinti slydimą, automobiliai žiemą privalo „mūvėti“ žiemines padangas. Jos turi storesnius, gilesnius protektorius, kurie padidina trintį su kelio pagrindu ir dėl to yra lengviau stabdyti. Kai kurios žieminės padangos netgi būna dygliuotos ir jos padeda stabdyti itin greitai. Galima pastebėti ant mašinų kai kurių galo lipduką – apverstą „T“ raidę, kuri simbolizuoja spyglį. Tai informacija, kurią vertėtų žinoti iš galo važiuojančiam vairuotojui, kad jis laikytųsi saugaus atstumo. Mat jeigu mašina su dygliuotomis padangomis stabdytų labai staigiai, tai gale esančiam taip greitai sustoti nepavyktų, todėl reikia iš karto būti šiek tiek atsitraukusiam. Na o vasarą mes neprivalome važinėti su žieminėmis storomis padangomis, kadangi slidu nebūna, todėl dėl jų taupymo pasikeičiame į vasarines padangas, kurios yra kietesnės ir ne taip greitai dyla.

Kurį kartą padangas keisti svarbiau?

Dėl saugumo ir kelių eismo taisyklių pirmosios kategorijos padangos turi būti keičiamos pirmiausiai. Tai yra, pirma yra būtina pasikeisti tas padangas, kurios yra laikomos vasarinėmis į žiemines. Galima kad ir visą laiką važinėti su žieminėmis, jos netrukdo važiuoti vasaros metu. Vienintelė bėda – žieminės yra brangios ir nesinori jas lengvai sueikvoti vasaros metu. Kelio danga yra tikrai kieta ir vasarą žieminės labai greitai sudils bei kitą žiemą jau nebus tokios efektyvios. Tad vasarinių padangų keitimas yra dėl jūsų piniginės saugumo. Jūs vasarines padangas galėsite dėvėti keletą sezonų, kaip ir žiemines, jeigu kiekvienos bus užmautos tam tinkančiu laiku. Padangas geriausia pirkti interneto parduotuvėje, kur iškart galite užsisakyti reikiamo tipo ir modelio.

Palikite atsiliepimą