Nosies pertvaros operacija (septoplastika) vaikams: viskas ką reikia žinoti

Pertvaros operacijaJeigu nosies pertvara nėra tiesi vaikai dažniau serga sinusitu ir kitomis kvėpavimo ligomis. Tokiu atveju medikai vaikams nuo 14 m. rekomenduoja nosies pertvaros operaciją (septoplastiką). Kaip pasiruošti procedūrai ir kokį sprendimą priimti tėvams?

Operacijos eiga

Vaikams atliekama nosies pertvaros operacija arba septoplastika Plastimeda plastinės chirurgijos klinikoje atliekama tokia pačia tvarka kaip ir suaugusiems. Operacija atliekama jeigu nosies pertvara pažeista, yra netaisyklingos formos ir neleidžia vaikui laisvai kvėpuoti. Dėl šių priežasčių vaikas gali knarkti naktimis, skųstis galvos skausmu ir nuovargiu. Bet kuriuo atveju tik chirurgas gali nuspręsti ar vaikui būtina nosies pertvaros operacija.

Procedūra užtrunka apie valandą laiko, kartais trumpiau. Taikoma vietinė nejautra. Taigi, vaikas jokių neigiamų pojūčių nejunta.

Ši operacija gali būti atliekama taikant skirtingas metodikas. Vieni naudoja plastikines plokštes, kiti operacijos metu naudoja lazerį. Vaikai į namus gali važiuoti dar tą pačią dieną, kuomet buvo atlikta nosies pertvaros operacija (septoplastika). Tačiau tėvai dažnai nerimauja dėl pooperacinio laikotarpio.

Gijimo laikotarpis

Paaugliams po operacijos, kaip ir suaugusiems, reikia gerti antibiotikus. Tai galimos infekcijos profilaktikai.

Pirmoji diena po operacijos yra pati sunkiausia. Tuo metu reikia kvėpuoti per burną, o vakare valoma nosies landa. Tai nėra maloni procedūra. Jeigu buvo naudotos plastikinės plokštės, po šešių dienų arba savaitės teks grįžti ir jas išimti. Medikai leidžia pasirinkti kokius tamponus norite naudoti. Jeigu operacija bus atliekama privačioje įstaigoje, greičiausiai, bus naudojami silikoniniai tamponai. Valstybinėje ligoninėje siūlomi bintiniai tamponai. Tačiau galėsite įsigyti ir silikoninių, kurie yra patogesni ir kokybiškesni.

Svarbu nepamiršti, kad bent porą mėnesių po operacijos teks praleisti fizinio lavinimo pamokas ir būrelius. Net mažiausias sužeidimas gali baigtis sužalota nosies pertvara.

Tačiau jau po savaitės jaučiami ir matomi pirmieji operacijos rezultatai. Nosies pertvaros operacijos tikslas – lengvesnis kvėpavimas, tiesi nosies pertvara, uoslės sutrikimo pašalinimas, dingęs knarkimas ir su tuo susijusios pasekmės, tokios kaip galvos skausmas.

Galimos komplikacijos

Komplikacijų pasitaiko ypač retai. Viena iš dažniausiai ir galimų tai infekcija. Taip pat vaikams sudėtinga kelis mėnesius nelankyti sporto burelių ar fizinio lavinimo pamokų, atsargiai žaisti su kitais vaikais. Galimas supurtymas ar pažeidimas gali baigtis komplikacijomis ir antra nosies pertvaros operacija (septoplastika).

Svarbu:

  • Nosies pertvaros operacija neatliekama pacientui, kuris geria medikamentus kraujo skystinimui.
  • Taip pat pacientams sergantiems cukriniu diabetu arba alergiškiems kokiai nors rūšiai medikamentų.

Palikite atsiliepimą