Plaukimas baidarėmis Aukštaitijoje

Plaukimas Aukštaitijos regione labai populiari pramoga, todėl čia klesti baidarių nuoma. Plaukti siūloma įvairius maršrutus. Skiriasi tiek maršrutų ilgis ir plaukimo trukmė, tiek ir plaukimo trasos. Galima rinktis plaukimą upėmis arba ežerais. Priklausomai nuo norimų pamatyti gamtos vaizdų ir plaukimo trukmės, galima pasirinkti tinkamą maršrutą.

Plaukimas baidarėmis upeNuostabi kelionė Žeimėnos upe nepaliks abejingų. Ši upė yra 82 km ilgio, tad maršrutą galėsite pasirinkti priklausomai nuo pageidavimų. Šis maršrutas visus sužavi nuostabia gamta. Plaukdami matysite įspūdingus smėlėtus skardžius ir pušynus. Be to, gamtos vaizdai nuolat kintantys, todėl tikrai nenuobodžiausite ir jūsų akys nepriras prie vienodo skardžių ir pušynų vaizdo. Kraštovaizdis keisis nuo pušynų iki alksnių, praplauksite tiek tiesiomis, tiek ir vingiuotomis upės dalimis. Be to, maršrutas yra be jokių kliūčių, todėl plaukimas tiks ir nepatyrusiems žmonėms. Išduosime jums paslaptį. Žeimenos upė yra viena iš mėgstamiausių vandens turizmo vietų visoje Lietuvoje. Taip pat ji yra viena iš švariausių šalies upių, todėl galėsite ne tik mėgautis plaukimu baidarėmis, bet ir švariu vandeniu. Plaukimas Žeimena galima vieną arba dvi dienas. Norint, galima maršrutą suplanuoti taip, kad galima būtų plaukti ir ilgiau, jei yra poreikis.

Norint plaukti sraunia upe su mažais ežerėliais ir jaukiomis nakvynės vietomis pakeliui, rinkitės Kiauną. Tai siaura, bet srauni vingiuojanti upė per Labanoro sengirę. Tiesa, maršrutas bus sudėtingesnis, nei aukščiau minima Žeimena. Labai graži augmenija, todėl plaukimas neprailgs. Kitas įdomus maršrutas – Būkos upė. Tai siaura, bet nesudėtinga upė, kurios maršrutą paįvairins vešli augmenija. Grožėsitės eglynais, alksnynais, etnografiniais kaimais ir net galėsite pamatyti Ginučių Malūną. Pasirinkti, kuris maršrutas ir kokia baidarių nuoma tinkama galėsite įvertinę savo norą pamatyti tai, kas jums atrodo gražiau ar įdomiau.

Be to, jei planuosite plaukti ilgiau, nei vieną dieną, tai reikia žinoti apie nakvynę. Plaukiant su nakvyne, reikės pasirinkti nakvojimo vietą. Galite rinktis nakvoti neįrengtose stovyklavietėse arba privačiose stovyklavietėse. Jei nakvoti norite pastarosiose, tai reikia iš anksto rezervuoti norimą datą ir pasirinkti ar norite nakvoti nameliuose, ar palapinėse. Jei nakvosite neįrengtose stovyklavietėse, tai galėsite mėgautis laukine gamta, tačiau nebus tokių patogumų, kaip privačiose. Be to, visus reikiamus daiktus nakvynei tokioje vietoje turite pasiimti su savimi t.y. plukdyti su baidare, nes prie daugumos tokių stovyklaviečių neįmanoma privažiuoti, todėl jūsų daiktų baidarių nuomotojai neatveš.

Palikite atsiliepimą