Prižiūrėtas parkas – miestiečiui lyg nuosavas kiemas

TechnikaKai grandininiai pjūklai (tokie: https://parkutechnika.lt/grandininiai-pjuklai) gaudžia parke – miestiečiui malonu. Jis žino, kad už jo sumokamus mokesčius, jo, mokesčių mokėtojo pinigus, vyksta darbai ir miestas, kuriame jis gyvena, pakankamai gražiai tvarkosi. Parkas miestiečiui – lyg savas kiemas, sava gamtos apsuptis.

Daugiabučiai apsupti žalumos

Retai elektrinis pjuklas pasigirsta tarp gyvenamųjų daugiabučių, tačiau ir čia priežiūra yra vykdoma. Ją dažniau inicijuoja patys gyventojai, pasiskųsdami, kad vienoje ar kitoje vietoje matosi arba nesimato šviesa, galbūt trukdo daugiabutis ir pan. „Gyvename pirmame aukšte, gražioje vietoje, aplink tikrai neblogi vaizdai būtų, bet bute būdavo visą laiką tamsu, nes pro visus langus matai didelius ąžuolus, augančius prie pat, ir jų paunksnę. Vasaros pabaigoje pilnas balkonas būna gilių. Trūksta tik voverių… Tai šiais metais pagaliau pavyko susitarti dėl tų medžių pjovimo. Nesinori gero gražaus ąžuolo pjauti, bet mes renkamės gyventi šviesoje. Mums, šiauriečiams, jos itin trūksta, dėl to ir prireikia galiausiai imtis tokių sprendimų. Visų butų, kuriuose šviesą užstoja medis, savininkai ir gyventojai norėjo pjauti tuos medžius. O butų, kur medžiai neaugau, gyventojai prieštaravo. Jiems mat patinka gamta, patinka, kai vaikai jų gali prie to medžio ateiti. Na tai tegul įsivaizduoja, kad jiems patiems priešais langą matosi tik storas ąžuolo kamienas. Ilgai teko tą daryti, bet galiausiai surinkome parašus ir įtikinome žmones.“, – sako daugiabučio gyventojas.

Parkuose – geriausia susitikimų vieta visai šeimai

O štai parkai – tarsi puikiausios vietos visai šeimai. Čia nuolat gražu, gaivu, čia galima ir laiką gerai praleisti su šeima, ir gauti tos gamtos, kiek jos iš tikro norisi. Parkai nuolatos prižiūrimi, elektrinis pjuklas čia dažnai burzgia pjaustydamas nereikalingus medžius, krūmus, palaikydamas deramą augalų formą ir stovį. Ir tai patinka daugybei daugiabučių gyventojų, nes tai reiškia, kad parkuose gali susitikti visa šeima, pasimėgauti gera atmosfera, ir nė kiek nebijoti, kad kažkas bus negerai. Tai – ne jūsų parkas. Jums nereikia patiems remontuoti suoliukų, kirpti krūmų. Jūs ateinate ir mėgaujatės.

Ko negalima daryti parke

Miestiečiai sako, kad savo hektarų turėti nenorėtų, nes tektų daug tvarkytis. Tačiau kai kurie galvoja, kad savas kiemas leistų daryti daugiau dalykų. Tai, ko negali daryti parke. Pavyzdžiui, ne į visus parkus įleidžiami šunys, o jei įleidžiami, tai paleisti jų negali. Taip pat ten negalima gerti, dažnai ir rūkyti.

Palikite atsiliepimą