Kuo saulės elektrinė saulės parke pranašesnė už elektrinę ant namo stogo?

Kas geriau – saulės elektrinė ant savo namo stogo ar nutolusi saulės elektrinė? Šis klausimas kyla daugumai Lietuvos gyventojų, svarstančių pradėti naudotis švaria elektros energija. Lietuvoje esantys saulės parkai pasižymi gera geografine padėtimi, aukštos kokybės saulės elektrinių moduliais ir puikiomis įsigijimo sąlygomis. Na, o kokios dar priežastys gali paskatinti rinktis nutolusią saulės elektrinę, o ne elektrinę ant namo stogo?

Nereikia jokios priežiūros

Visi saulės parkai yra prižiūrimi saulės parkų vystytojų. Poreikiui esant nuo parkuose esančių elektrinių valomas sniegas, nešvarumai, vasaros metu šienaujamos saulės parkų teritorijos. Tuo tarpu turint saulės elektrinę ant namo stogo ar namų kieme, visi priežiūros darbai gula ant elektrinės savininko pečių.

Galimybė nuomotis

Saulės elektrinė ant namo stogo yra įsigyjama visam laikui. Tuo tarpu saulės parkai yra puiki galimybė išbandyti saulės generuojamos elektros energijos naudojimą. Parkuose esančios saulės elektrinės gali būti ne tik įsigyjamos, bet ir nuomojamos tam tikram laikotarpiui. Pasibaigus nuomos sutarčiai ir įsitikinus saulės generuojamos elektros energijos nauda saulės elektrinę galima drąsiai įsigyti.

Saulės elektrinė objektui nepriskirta visam laikui

Sumontavus saulės elektrinę ant namo stogo ir norint parduoti nekilnojamąjį turtą, paprastai gyvenamasis būstas parduodamas kartu su saulės elektrine. Taip, saulės elektrinė padidina gyvenamojo būsto kainą. Tačiau ne visi pirkėjai nori įsigyti gyvenamąjį būstą kartu su saulės elektrine. Tuo tarpu jei saulės elektrinės buvimo vieta yra saulės parkai, nekilnojamasis turtas gali būti parduodamas be galimybės pirkti kartu su saulės elektrine. Tokiu atveju saulės elektrinė lieka to pačio savininko, kuris gali pakeisti jai priskirto objekto adresą.

Prie saulės parkų pranašumų galima priskirti ir lengvesnį įsigijimo procesą. Įsigyjant nuosavą saulės elektrinę reikia pasirinkti tam tinkamą vietą, laukti montavimo darbų ir pan. Nutolusią saulės elektrinę parke galima įsigyti internetu ir atlikus reikiamus formalumus pradėti naudotis saulės generuojama elektros energija. Tad saulės parkus dažniausiai renkasi tie, kuriems svarbus kuo paprastesnis įsigijimas ir jokių elektrinės priežiūros rūpesčių nebuvimas.

Palikite atsiliepimą