Stebėti kaip auga vaikas – nuostabu

VaikaiTada, kai ėmėme ieškoti Bush Hill Park day nursery, buvo ir šiek tiek ramiau, ir šiek tiek sunkiau. Viena vertus, tikrai labai norėjosi, kad kažkas jau padėtų mums augintį mažylį, nes buvo sunku susitvarkyti su darbais. Kita vertus, kad ir kokios nuostabios būtų visos tos nurseries in Enfield, norėjosi ir patiems daugiau laiko praleisti su mažuoju Timiuku. Tik tada, kai suradome tikrai nuostabią auklę ir į jos rankas perdaviau vaiko priežiūrą tomis valandomis, kai mudu su vyru dirbdavome, įvertinau ir nusprendžiau, kad globoti, auginti vaikus yra tikrai nuostabus ir sunkus darbas. Kodėl taip smagu auginti vaiką? Štai ką pastebėjome.

Tik su vaiku geriau pažįsti save

Pirmasis pastebėjimas yra labai egocentriškas, bet argi apskritai nėra egocentriška norėti turėti vaikų? Juk visi tėvai nori vaikų dėl to, kad jiems atrodo, jog tai bus linksmas ir geras dalykas, jiems bus smagu, jie galės gerai jaustis su tais vaikais, gal jų net tarpusavio santykiai poroje pagerės. Taigi, kas tas dalykas, kodėl atrodo, kad vaiko turėjimas tau asmeniškai padeda pažinti patį save?

Per visą gyvenimą mes einame daugiau žiūrėdami į priekį, negu atsisukdami atgal ir pamąstydami, kaip praėjo kiekviena akimirka. Tiesiog kartais mums būna visiškai neįmanoma net svarbius praėjusius dalykus apmąstyti. Pavyzdžiui, susipykstame ir reikėtų tikrai grįžti mintimis į priežastis, panarplioti, išrišti mazgą, bet kartais net tam neskiriame laiko, tiesiog pasakome, kad susitaikykime ir viskas. Kai labai daug dalykų smegenyse prisikaupia, einame pas psichologus. Kai turi savo vaiką, nuolat matai, kaip jam prasikala tai vieni, tai kiti genai. Jie leidžia pamatyti labai daug, jie leidžia tau pastebėti, kaip viskas keičiasi. Staiga tu imi matyti, jog tavo vaikas daro kažką, ką tu taip pat darydavai ir kam dabar turi polinkį. Visą laiką tave visi auklėjo, kad taip negalima ir tu save kaltinai dėl to, ir staiga tu pamatai, kad tu dėl nieko nesi ir nebuvai kaltas – vaikas turi geną, tu taip pat turi geną.

Per naują pažįsti pasaulį

Kitas dalykas, dėl ko nuostabu auginti vaikus, tai tarsi naujas pasaulio pažinimas. Būnant su vaiku tenka nuolat nusileisti į jo lygį ir žvelgti į pasaulį per jo akis, per tas akis, kurios viską mato visiškai naujai. Taigi, ir tu pažįsti pasaulį per naują.

Palikite atsiliepimą