Dantų balinimas lazeriu: saugu ir efektyvu

Ar žinojote, kad net apie 40 proc. žmonių bendraudami žiūri į pašnekovo dantis? Graži šypsena ir balti dantys tai tarsi jaunystės, žavesio ir pasitikėjimo savimi atspindys. Dantų balinimas kapomis, naudojant balinimo lempas, specialias dantų pastas ar juosteles ne visada gali suteikti norimą rezultatą. Dantų balinimas lazeriu – pažangi estetinės odontologijos procedūra, kurios metu dantų atspalvis gali pakisti net keliais atspalviais.

Dantų spalva kinta bėgant metams, geriant kavą, arbatą, vyną, gazuotus ir kitus dažančius gėrimus, piktnaudžiaujant tabako gaminiais. Dantų spalvai įtaką daro ir paveldimumas, dantų traumos, antibiotikų vartojimas, uždegimai ir kt. priežastatys.

Balinimas lazeriuBet kurios dantų balinimo procedūros metu dažniausiai naudojamas vandenilio arba karbamido peroksidas. Priklausomai nuo procedūros rūšies, parenkamas atitinkamas balinimo medžiagos stiprumas. Odontologai, prieš pasiūlydami efektyviausią dantų balinimo procedūrą, įvertina dantų būklę, jei būtina, rekomenduoja prieš tai atlikti kitas procedūras. Vertėtų paminėti, kad, prieš balinant dantis bet kokiu būdu, turi būti atlikta burnos higiena.

LaserSmile™ (Biolase, Jungtinės Amerikos Valstijos) dantų balinimo technologija TCIA™ (angl. Target Chromophore In-Phase Accelerated-Activation), anot klinikos „Dantų harmonija“odontologų, – viena pažangiausių. Specialios sudėties balinamoji želė ir lazerio monochrominės savybės veiksmingai ir saugiai pakeičia dantų spalvą vos per vieną ar kelis apsilankymus pas odontologą. Konsultacijos metu odontologas informuos apie norimai spalvai išgauti reikiamą laiką.

Ar dantų balinimas lazeriu – saugus?

Prieš dantų balinimo procedūrą kiekvienam pacientui „Vita“ spalvų skale nustatoma dantų spalva. Siekiant apsaugoti dantenas nuo vandenilio peroksido, jos padengiamos specialia apsaugine medžiaga. Jei dantų kakeliai yra apnuoginti, apsaugine medžiaga padengiamas dantų paviršius. Be to, balinant dantis lazeriu, neišsiskiria šiluma, todėl dantys tampa ne tokie jautrūs kaip po kitų dantų balinimo procedūrų, sumažėja rizika pakenkti danties pulpai.

Kaip atliekama dantų balinimo procedūra lazeriu?

Dantų balinimo procedūros metu ant dantų užtepama speciali balinimo medžiaga. Tuomet 15 sekundžių intervalais ši medžiaga aktyvinama lazeriu. Specialaus lazerio skleidžiami spinduliai spartina dantų balinimą. Baigus dantų balinimo procedūrą, balinimo medžiaga yra nuplaunama, dantų apsauga – pašalinama.

Procedūros laikas priklauso nuo Jūsų dantų būklės, tačau dažniausiai trunka vos pusvalandį. Specialioje balinančioje medžiagoje esančios dalelės sugeria LaserSmile™ lazerio energiją ir spartina vandenilio peroksido skilimą į laisvuosius radikalus. Dėl šios priežasties balinimas lazeriu gali būti ne tik trumpas, bet ir veiksmingas.

Dantų balinimo medžiaga su dantimis kontaktuoja nuo maždaug 15 iki 30 minučių, todėl nepažeidžiami dantų audiniai.

Kaip dantis prižiūrėti po balinimo?

Po LaserSmile™ procedūros rekomenduojama laikytis įprastų dantų higienos įpročių – valyti dantis du kartus per dieną dantų šepetėliu ir tarpdančiu siūlu. Jei išgautą dantų spalvą norite išlaikyti, odontologai rekomenduoja vengti dažančių maisto produktų, tokių kaip kava, arbata, raudonas vynas ir kt.

Vienas atsiliepimas apie “Dantų balinimas lazeriu: saugu ir efektyvu

Palikite atsiliepimą