Stogdengys apie stogus ir stogų šiltinimą

Tam, kad būtų suteiktas energetinio naudingumo sertifikatas, jums reikėtų pagalvoti ne tik apie apvadus aplink langus ar aplink duris, o taip pat reikėtų pagalvoti ir apie stogus. Pakalbėjus su stogdengiais, galima susidaryti vaizdą, kad labai svarbi dalis yra padaryti ir stogų šiltinimą. Kalbamės su stogdengiu ir prašome pakomentuoti namų šiltinimo klausimu.

Kaip reikia šiltinti stogą, kad šiluma laikytųsi?

SertifikataiReikia žiūrėti pagal tai, koks stogas, kas po apačia, ar įrengta palėpė ir pan. Kai vyksta namo pridavimas, šitie dalykai yra paaiškinami. Tačiau labai svarbu negailėti šiltinimo medžiagoms ir jų turėti pakankamai. Kartais žmonės suklysta ir nežino, su kuo šiltinti. Pavyzdžiui, šiltina su sena vata ar kokiomis kvailomis medžiagomis, tokiomis kaip paprasti spaliai, pjuvenos. Reikia šiltinti su akmens vata, nes ji tikrai šilta, o taip pat ir nedegi, taigi gali apsaugoti nuo gaisro. Apšiltinus reikia vatą suvarstyti siūlais, kad gerai laikytųsi. Tai trumpas, bet labai svarbus darbas, kuris iš esmės priklauso nuo stogdengio – ar jis tai žino ir pasiūlys padaryti. Taip pat reikia nepamiršti ir to, kad vieno sluoksnio vatos neužteks. Tikrai nereikia taupyti, vata nėra pati brangiausia statybinė medžiaga, todėl reikia jos nupirkti tiek, kad šiltinimo būtų bent 2 arba 3 eilėmis. Taigi, reikia būtinai šiltinti su reikalinga medžiaga.

Kodėl svarbu šiltinti stogą?

Paprasta fizikos taisyklė – šiluma kyla į viršų, šaltis stovi apačioje. Taigi, įsivaizduokite, kas nutinka, jeigu šiluma kyla į viršų, iki pat stogo, o šis nesandarus. Aišku, mes tada prarandame visą šilumą. Taigi, reikia labai gerai sandarinti stogą, kad šiluma laikytųsi.

Kokių klaidų žmonės daro šiltindami stogą?

Dažniausiai būna per mažas vatos sluoksnis. Galvoja, kad apšiltins vienu sluoksniu ir užteks. Arba šiltina ne ta medžiaga, arba nėra siūlų. Labai svarbu naudoti antikondencatinę suknelę, difuzinę. Ji neleis sudrėkti medžiagoms ir išgaruoti drėgmei. Jeigu tai nepadaroma, greitai teks konstrukcijas pakeisti.

Kokių klaidų žmonės daro apskritai konstruodami stogą?

Jų tikrai gali būti įvairių. Pavyzdžiui, nestatus stogas. Kuo nuožulnesnis, tuo daugiau ant jo kaupiasi drėgmės. Taip pat dažniausiai būna negerai pakabinti lietvamzdžiai, kas taip pat gali nulemti kažkokius gedimus.

Ką dar vertėtų žinoti apie stogo dengimą kiekvienam žmogui?

Vertėtų galvoti taip, kad darote viską sau. Kad viskas būtų gerai, reikia ir stengtis nuo pradžių iki galo daryti gerai: su gerais meistrais, su geromis medžiagomis, o ne bandyti pataupyti.

Palikite atsiliepimą