Apšvietimo reikšmė interjere

Šviesa mums reiškia labai daug, todėl ir interjere stengiamės sukurti kuo šviesesnes patalpas. Tam padeda tiek langai, tiek ir šviestuvai, pavyzdžiui, dubingiai.lt yra didžiulis pačių įvairiausių šviestuvų. Tinkamai suderinus natūraliai sklindančią šviesą su šviestuvais, gaunamas šviesios patalpos vaizdas. Kaip pasirinkti šviestuvus?

DubingiaiPirmiausia reikėtų pradėti nuo supažindinimo su šviestuvų rūšimis. Šviestuvai gali būti sieniniai, lubiniai, montuojami ar laisvai pastatomi ir kt. Dažniausiai neapsieinama be bendro apšvietimo. Jo dėka sukuriamas apšvietimas visoje patalpoje. Ypatybė yra tokia, kad sklindanti šviesa atsimuša nuo sienų ir lubų, tokiu būdu užpildydama šviesa visą patalpą. Dažniausiai pasirenkamas toršeras arba montuojamas lubose šviestuvas. Dar viena šviestuvų rūšis, kuri yra labai svarbi – specialūs šviestuvai palengvinti tam tikrus procesus, pavyzdžiui, svetainėje pastatomas grindinis šviestuvas skirtas įjungti tais atvejais, kai norima skaityti knygą arba virtuvėje įrengiamas papildomas apšvietimas toje zonoje, kurioje gaminamas maistas. Lietuvoje ne dažnai naudojamas akcentinis apšvietimas. Jis skirtas apšviesti tam tikras vietas, į kurias norima atkreipti dėmesį, pavyzdžiui, įrengiamas apšvietimas virš paveikslų.

Šviestuvus reikia derinti su patalpų išplanavimu. Labai svarbus yra natūraliai sklindančios šviesos šaltinis – langas. Retas, kuris nenori daug šviesos savo namuose, todėl dažniausiai projektuojant namus, visuomet planuojama įrengti kuo daugiau langų ir juos išdėstyti taip, kad apšviestų patalpas kaip įmanoma daugiau ir ilgiau. Jeigu jūs esate iš tų žmonių, kurie sutinka su posakiu, kad namuose šviesos niekada nebus per daug, tai jums aktualus ir dirbtinis apšvietimas. Dažnai nežinoma kaip tinkamai įrengti šviestuvus, kur juos statyti ar montuoti, kokius pasirinkti ir kaip juos derinti tarpusavyje. Interjero dizaineriai pataria rinktis skirtingų rūšių šviestuvus tam, kad galima būtų išnaudoti kaip įmanoma daugiau šviesos. Pavyzdžiui, svetainėje reikia įrengti vieną pagrindinį šviestuvą pačiame centre, kur stovi sofa ir stalas ar staliukas, o papildomus šviestuvus įrengti sienose ar lubų kraštuose. Taip pat galima pastatyti laisvai pastatomą šviestuvą, kuris ne tik bus kaip papildoma šviesa kambario kampe, bet ir bus gražus akcentas.

Nors šviestuvų dabar yra labai daug, tačiau dažnai nežinoma nei ką pasirinkti, nei kas tiktų tam tikram kambariui, nei kaip derinti visą apšvietimą tarpusavyje. Čia į pagalbą ateina interjero specialistų patarimai, o jei jų nepavyksta įgyvendinti patiems, tai verta pagalvoti apie pardavėjo ar interjero dizainerio konsultaciją, juk apšvietimas yra labai svarbus.

Palikite atsiliepimą