Ką reikia žinoti, jei parduodate mišką?

Supirkimo pasiūlymaiLietuvoje didelė dalis miškų savininkų nusprendžia parduoti savo nuosavybę, todėl miškų supirkimas tapo populiaria paslauga, kurią siūlo supirkėjai. Jei jau apsisprendėte, kad atėjo laikas parduoti mišką, tai reikia gerai viską apgalvoti. Lemiamos reikšmės pardavimo sandorio sėkmei turi ne tik siūloma kaina, bet ir kaip greitai pavyks sandorį sudaryti, kokiomis sąlygomis bei kokia nauda bus savininkui gavus visą sumą pinigų ir atskaičius mokesčius, atsodinimo kainą ir kt.

Miškas gali būti parduodamas dviem būdais. Galima parduoti mišką visą t. y. žemę ir medžius, o galimas ir kitas variantas – parduoti tik medžius išsikirtimui, o žemę pasilikti. Pastaruoju atveju verta žinoti, kad miško savininkas turi ne tik teisių į savo mišką, bet ir pareigų. Viena iš jų – pardavus tik medieną, o ne kartu ir žemę, savininkas privalės mišką atsodinti, po to, kai miško supirkimo įmonė iškirs medžius. Nuo to, kas bus parduodama, priklauso ir kaina, kurią gaus pardavėjas. Be to, reikia žinoti, kad parduodant mišką su žeme, bus galima daugiau nebeturėti rūpesčių dėl miško atsodinimo, rūpinimosi visa teritorija, prievolės pranešti apie medžius pažeidusias ligas ir kenkėjus, ir t.t.

Dažnai miškų savininkai norėdami parduoti mišką nerimauja, nes nežino nuo ko pradėti. Geriausia susirasti patikimą miškų supirkimo įmonę. Tokioje įmonėje dirbantys specialistai užtikrins, kad sandoris įvyks greitai, sklandžiai ir teisėtai. Dažniausiai pateikus užklausą atsakymas gaunamas per parą laiko. Per šį laiką bus įvertinta miško valda ir pateiktas preliminarus sprendimas. Užklausos išsiuntimas nėra lygus sandorio sudarymui, todėl galite savo užklausimą pateikti ne vienai miškų supirkimo įmonei. Gavus pasiūlymus, galima rinktis iš paties geriausio. Lietuvoje miškų supirkimas vyksta nuolat, todėl įmonės, kurios juos superka žino visus teisinius reikalavimus. Be to, apsisprendus dėl to, kam parduoti mišką, atsiskaitymas galimas iš karto, o dokumentai paruošiami labai greitai.

Miško pardavimo sandorio sėkmę lemia ne vienas ir ne du kriterijai. Tai ir kaina, ir gaunama abipusė nauda, ir sandorio sudarymo greitis bei dokumentų paprastas sutvarkymas. Kiekvienas miško savininkas nori kaip įmanoma geriau parduoti savo nuosavybę, o kiekvienas pardavėjas nupirkti už mažesnę kainą. Kai tik pasiekiamas bendras abiem pusėm tinkamas kompromisas – galima teigti, kad sandoris pavyko puikiai abiems pusėms. Tokiu atveju laimės abi pusės, todėl visada naudingiau rinktis patikimą miško supirkimo įmonę, kuri viską atliks tinkamai.

Palikite atsiliepimą