Kodėl svarbi burnos higiena?

Dantų priežiūra daugeliui tampa vis svarbesnė, todėl vis dažniau rūpinamasi kaip ilgiau išsaugoti dantis sveikus ir gražius. Tam naudojamos įvairios priemonės ir būdai, tačiau tinkama priežiūra neapsiriboja tik taisyklingu dantų valymu namuose, bet ir profesionalia burnos higiena, kuri atliekama odontologijos kabinete. Kodėl ji tokia svarbi?

Burnos higienaKiekvienas žmogus, kuris nori ilgiau išsaugoti savo dantis sveikus, turi suprasti, kokia svarbi yra tinkama dantų priežiūra. Jeigu dantys neprižūrimi, tai pasekmės galimos labai skaudžios, kai netenkama savo dantų. Be to, vėliau išlaidos bus daug didesnės, nei paprasti apsilankymai ir nedideli dantų gydymo darbai, nei dantų protezavimas ar implantavimas. Taip pat svarbu suprasti, kad dantų valymas rytais ir vakarais neužtikrina tinkamos priežiūros. Žinoma, dantis valyti su dantų šepetėliu, specialia dantų pasta bei naudoti tarpdančių siūlą ir skalavimo skystį – būtina, tačiau tai nėra pakankama priežiūra. Tokiu būdu išvalomi dantys bei dantenos nuo maisto likučių ir pan., tačiau ant dantų kaupiasi ir kietosios apnašos, kurios vėliau tampa dantų akmenimis. Tokių kietųjų apnašų negalima nuvalyti paprasta dantų pasta ir šepetėliu. Štai tuomet ir suprantama burnos higieninio valymo prasmė. Kietosiose apnašose kaupiasi įvairios bakterijos, toksinai ir rūgštys, kurie neigiamai paveikia visus dantis. Dėl to gali kilti dantenų ligos. Susiformavę dantų akmenys yra labai blogai dantims ir dantenoms. Gali prasidėti tokios ligos, kaip periodontitas. Tokios apnašos turi būti pašalintos, todėl ir reikalinga profesionali higiena, kurią odontologijos kabinete atlieka burnos higienos specialistas. Šią procedūrą reikia atlikti bent vieną kartą per metus.

Neatliekant burnos higienos kaupiasi apnašos, formuojasi dantų akmenys ir atsiranda nemalonūs padariniai. Tik profesionali burnos higiena gali padėti jų išvengti ir vėl galima bus džiaugtis ne tik sveikais dantimis bei dantenomis, bet ir gaivesniu burnos kvapu. Taip pat burnos higienos metu pašalinamos apnašos ir dantys tampa šviesesnės spalvos. Natūraliai baltesni dantys ir gaivus burnos kvapas yra gerai atliktos burnos higienos nuopelnas. Kaip matome, tai ne tik sveikatai naudinga procedūra, bet ir galima sakyti grožio procedūra.

Dantų būklė priklauso ne tik nuo paveldimumo, mitybos ar gyvenimo būdo, bet ir nuo to, kaip juos prižiūrime. Reguliarūs apsilankymai pas odontologą profilaktiniam patikrinimui ir profesionalios burnos higienos atlikimas leidžia ilgiau išsaugoti dantis sveikus bei gražius. Tai būtina įsiminti ir nebijoti apsilankymų odontologijos kabinete.

Palikite atsiliepimą