Darbas keliaujant – kodėl gi ne?

Kelionės į užsienįKai vieni žmones keliauja tik kartą ar mažiau per metus, naudojasi tokių turizmo agentūrų kaip Krantas paslaugomis, norėdami gauti geriausią kelionės pasiūlymą, kiti sau keliauti leidžia gana dažnai. Kokia dažnų kelionių paslaptis? Jos dažnai yra derinamos su darbu. Kokiais atvejais galima keliauti ir dirbti vienu metu ir apie ką reikėtų pagalvoti ruošiantis darbinėms kelionėms?

Privalumai ir trūkumai, dirbant keliaujant

Taigi, nesvarbu ar kelionę poilsiauti suorganizuos Krantas, ar kita agentūra, ar tą padarysite savarankiškai, tačiau pats nuosprendis dirbti kelionėje daug ką nulems. Štai neseniai mėnesį Ispanijoje praleidęs Rokas sako, kad ir dirbti, ir ilsėtis vienu metu yra keblus uždavinys. „Jeigu dirbi, tada imi gailėtis, kad nekeliauji, o dirbi ir būdamas užsienyje švaistai laiką tokiai nuobodžiai veiklai. Jeigu nedirbi, o pradedi keliauti po miestą, šalį, o dar ta kelionę ne visada būna tokia įspūdinga, gal kažkas ir nuvilia, tada imi mirtinai graužtis, kad nedirbi, o švaistai laiką. Taip ir eina dienos, derinant tai vieną, tai kitą“, – sako jis.

Kaip tai suderinti?

Dirbant įprastai, kai esi laisvai samdomas. Vienas iš būdų, kaip galima dirbti keliaujant – tai dirbant iš bet kokios vietos tą, ką visada dirbi. Tokią galimybę dažniausiai turi programuotojai, dizaineriai (grafikos), redaktoriai ir kiti panašių intelektinių paslaugų, galimų teikti per atstumą, atstovai.

Dirbant su keliavimu susijusį darbą taip pat galima išvykti į užsienį. Tuomet gal net teks keliauti su visu kolektyvu ar dalimi jo. Net ir turizmo agentūroje dirbant gali atsirasti daugiau progų pakeliauti. Arba dirbant su tarptautiniais projektais, kuriuos reikia nuvykti pristatyti, išsiaiškinti. Taip pat, pavyzdžiui, dirbant kelionių žurnalistu.

Susirandant nedidelių darbų vietoje irgi galima keliauti, bet tam reikia labai ryžtingo laisvavalio žmogaus. Tokio, kurs galėtų tiesiog nuolat gyventi tokio klajoklio – piligrimo gyvenimą. Padirbti kažkur fermoje, po to statybose, taip galima ir visą pasaulį išmaišyti.

Iš anksto susitarus dėl darbo programų vietoje, kartais tai įmanoma studentams per „Work and Travel“ bei savanorystės programas.

Palikite atsiliepimą