Kodėl verta plaukti baidare

Populiari vasaros pramoga tarp aktyvumą mėgstančių žmonių – baidarių nuoma. Žmonės dar neprasidėjus vasaros sezonui jau svajoja, kaip atšilus galės sėsti į baidarę ir pasileisti upių labirintais. Kuo tokia patraukli baidarių nuoma, kodėl žmonės taip mėgsta plaukioti šiomis siauromis valtelėmis?

Pamatai savo šalį kitaip

Poilsis baidarėjeDaugelis plaukiotojų baidare mėgsta rinktis vis kitus maršrutus. Jie pasakytų, kad nėra neįdomu antrą kartą plaukti tuo pačiu, tačiau plaukti vis kitu – kaskart įdomiau, nes naujai pamatai tam tikras vietas. Baidarę plaukęs Tomas sako, kad jam labai patinka tas atradimo džiaugsmas: „Atrodo, gyveni savo šalyje, labai gerai ją pažįsti. Ypač, tas vietas, kuriose gyveni. Tačiau įlipi į baidarę ir pasileidi upe – supranti, kad visiškai nepažįsti tos vietos, kur gyveni. Net praplaukiant per miestus, jie atrodo kitaip. Tačiau kai išplauki iš jų, patenki išvis į kitokią aplinką. Visą laiką tave supa krantai, o juose plyti laukai, pievos, miškai, kaimai. Staiga supranti, kad tavo kraštas toks nuostabus ir tu gali jį pažinti dabar tokiu nauju kampu, kokio niekur kitur nerasi. Kai šiaip važiuoji per Lietuvą, tai tu matai labai daug civilizacijos ženklų visą laiką. O upėje ir jos krantuose to beveik nėra. Mėgstantiems pažinti naujus dalykus plaukimas upe yra nuostabi jėga“, – sako Tomas.

Sportuoji su malonumu

Taip pat jis sako, kad baidarių nuoma yra ir geras sporto pasirinkimas. Daug žmonių vengia sporto, nes neranda jiems patinkančios sporto šakos. Taigi, geriau tiesiog sėdi namie prie kompiuterio ar kur nors kitur. Tačiau sportas gali būti malonus, kai randi tau patinkančius dalykus. Sportas, susikoncentravęs tik į savo raumenų judinimą, nėra malonus. Tačiau tada, kai yra kiti dalykai, dėl kurių tu judi, ir tas judėjimas gaunasi kaip rezultatas, net nejauti, kaip sportuoji. Ir kartu gauni visas sporto teikiamas naudas.

Pabūni su draugais

Taip pat plaukimas baidarėmis yra ir laisvalaikis su draugais. Juk kaip tik su jais dažniausiai jau iš anksto planuoji savaitgalį ar kitą laiką ir nuomojiesi baidarę. Retai kada plaukiama tik dviese, dažniau susirenka didesnė draugų kompanija. Jeigu išsiruošiama į didesnį žygį, tai vėliau norisi ir pailsėti kur nors pakrantėse, išsikepti mėsos ar daržovių. Tad patiriamas tikrai turiningas laisvalaikis ir jis nebūna brangus, nes baidarių nuoma pigiai visai gaunasi, kaina yra nedidelė.

2 atsiliepimai apie “Kodėl verta plaukti baidare

Palikite atsiliepimą