Kada turėtų būti atliekamas freono pildymas?

Tą reikėtų daryti periodiškai, kadangi šis šaldymo reagentas bėgant laikui naudojasi. Tiesa, apie tai gali išduoti ir suprastėjęs kondicionavimo sistemos veikimas. Kuomet karštą dieną nevyksta vėsinimas. Tokiu atveju labai tikėti, kad reikės šios medžiagos papildymo. Tačiau prieš tai vertėtų patikrinti ir visą sistemą, ypač, jeigu pakankamai neseniai buvo atliktas pildymas. Kadangi tai gali išduoti apie kažkokius nesandarumus arba kitas problemas, kurių paprasčiausias papildymas neišspręs. Būtent todėl kiekvieną kartą specialistai nuodugniai patikrina visą kondicionavimo sistemą, o tik tuomet ją užpildo. Ir tokio papildymo periodiškumas kiekvieną kartą gali labai skirtis, kadangi tai priklausys nuo kondicionieriaus naudojimo intensyvumo.

Ar galima tą padaryti savarankiškai?

Dažnu atveju be profesionalios pagalbos apsieiti nepavyks. Nors freono pildymas nėra labai sudėtingas procesas, tačiau tam reikės specialios įrangos. Kuri tikrai nėra pigi ir ją turi tiek šioje srityje besispecializuojantys specialistai. Lygiai kaip ir pati šaltį generuojanti medžiaga, kuri dažniausiai parduodama didesniais kiekiais ir naudojama ne vienai kondicionavimo sistemai papildyti. Todėl geriau šį darbą patikėti tiems, kas tuo užsiima. Kadangi prieš papildymą būtų naudingą ir patikrinti visą sistemą, kas reikalauja papildomų žinių bei patirties. O tam taip pat bus reikalinga ir speciali įranga. Taigi, dažnu atveju savarankiškai to padaryti nepavyks, o ir nereikėtų.

Kiek tai gali kainuoti?

Viskas priklauso nuo konkretaus atveju. Tačiau dažniausiai freono pildymas nebus brangi paslauga ir nekainuos daugiau nei keliasdešimt Eurų. Kas tikrai nėra didelė investicija, tuo labiau, kad tokio papildymo prireikia tikrai ne kiekvienais metais. Aišku, kartais papildomai dar gali būti reikalingas ir sistemos remontas arba nesandarumų aptikimas. O tai taip pat kainuos papildomai. Tačiau ir šioje vietoje dėl didesnių išlaidų nerimauti nereikėtų. Kadangi visi šie darbai dažniausiai nėra sudėtinga, todėl ir mokėti už juos daug neteks. Tad belieka atrasti patikimus specialistus ir tuomet galima pasidomėti jų paslaugų kainomis. Kadangi kiekvienas gali taikyti individualius įkainius, nors dažniausiai jie bus panašūs.

Palikite atsiliepimą