Kaimo ir miesto stogo skirtumai

Jei stebėtumėte šią rinką, pastebėtumėte, kad stogo dengimo darbų, stogo dangos kaina mieste ir kaime kaip reikiant skiriasi. Kaimuose užsidengti gali už perpus mažesnę kainą negu sostinėje, ir panašiai. Tačiau be viso to yra ir skirtumai, kurie jau matosi esant produkcijai – stogams. Iš tiesų, kaimiški stogai labai dažnai įvairiomis savybėmis skiriasi nuo miestietiškų.

Kaimo stogas

StogaiTaigi, nors kaimo architektas ir nesuteiks didelės įvairovės, tačiau iš esmės kaimo stogas bus labai įdomus. Jeigu dar tai yra etnografinis miestelis, tuomet namai turės palaikyti tam tikrą laikmečio dvasią ir aurą. Nereikia nustebti, jeigu nameliai turės langines, o kaminai ant stogų turės būti raudonų plytų. Dažnai bus neleidžiama dėti paprastą pilką skardą nes ji neva gadins visą kaimo įvaizdį. Taip pat paprastai kaimuose stogo dengėjai susidurs su kitaip atrodančiomis stogo dangomis ir stogų formas, kaip ir kitokiais namų fasadais. Tarkime, stogai bus labai dažnai su aukštu šlaitu, dideliu smailiu kraigu, o taip pat namo formos neretai bus vadinamųjų Alytnamių. Taigi, tokių stogų pristatytuose miesteliuose, stogo dengėjai jau beveik mokės mintinai matmenis ir parametrus. Žinoma, kartais tokiose vietose žmonės visai neturi pinigų, todėl stogo dengėjus kviečia tik tam, kad jie galėtų užlopyti kokią nors skylę.

Miesto stogas

Nors atrodytų, kad miestai turėtų itin aktyviai formuoti savo veidą, tačiau bent jau sostinėje miesto architektai leidžia statytis kone ką nori ir tai gali atrodyti taip, kaip tu pats ar pati to nori. Tuo tarpu, kaimuose labai dažnai miestelių ir kaimų architektai kruopščiau dirba savo darbą, gal jiems tai padaryti lengviau dėl mažesnės bendruomenės ir mažesnio krūvio. Jie ten neleidžia išsišokti iš kraštovaizdžio ir suteikia galimybę darytis tik tam tikrus stogus. Jeigu gyvenate Nacionalinio parko teritorijoje, tarkime, Merkinėje ar kitoje gražioje vietoje, kuri yra saugoma gamtosaugininkų ir įtraukta į paveldą, tuomet išvis tikriausiai turėsite dengti stogą taip, kaip jis atrodė prieš tai. Taigi, mieste stogų dengimas turi daugiau įvairovės. Be to, miestuose yra daugiau daugiaaukščių, kurie apskritai neturi šlaitinio stogo. Nors ant jų ir būna nedideli skardiniai kaminai, tačiau daugiaaukščių stogai paprastai būna bituminiai ir nieko ten įdomaus nepamatysi. Sostinėje pragyvenimo lygis yra visai kitoks nei kaimuose, taigi, ir darbai, tokie kaip stogo skardinimas arba bet kokios statybos, kainuoja visada labai daug.

2 atsiliepimai apie “Kaimo ir miesto stogo skirtumai

Palikite atsiliepimą