Kaip gali pragyventi iš pašalpos? (Palyginimas)

Didžiojoje Britanijoje gyvenantiems lietuviams pasalpos UK, mokesciu grazinimas UK ir kiti raktažodžiai jau seniai tapę puikiai pažįstamais klausimais. Kodėl? Todėl, kad tai dalykai, kurie yra labai svarbūs visiems, norintiems sutaupyti, o ne išleisti, norintiems palaikyti palankų biudžeto balansą savo sąskaitoje. Apie mokesčius ir pašalpas lietuviai pakalbėti mėgsta, kadangi „čia“ ir „ten“ skirtumų nemažai.

Anglijoje

Pasalpos jumsDidžiojoje Britanijoje jau bene 10 metų gyvenanti klaipėdietė sako, kad pasalpos Anglijoje yra logiškos, jos tikrai sukurtos tam, kad žmogus galėtų pragyventi, jeigu negali dirbti. Tačiau ji pati smerkia tuos, kurie išsisuka nuo darbo specialiai ir gyvena iš pašalpos. „Mums teko kelis kartus naudotis pašalpomis. Vieną kartą vyras buvo praradęs darbą ir ieškojo naujo kelis mėnesius. Nenorėjo eiti į tokį, koks jam paskui neteiktų jokios laimės ir tik dirbtų dėl pinigų. Todėl sutarėme, kad pasispausime, jeigu reikės, ir tegul jis ieško darbo tol, kol randa tokį, kokį nori dirbti. Nuostabu, nes kai jis darbą rado, ėmėme gyventi dar geriau, tačiau ir tame bedarbystės laikotarpyje nebuvo sunku. Nes tuo metu vyras gaudavo gerą pašalpą. Čia socialinės išmokos yra tikrai tokio dydžio, kad jos nežemina orumo, padeda atsistatyti. Būtų baisu, jeigu pašalpos nebūtų arba jeigu ji būtų labai maža. Tuomet tektų griebtis bet kokio darbo ir jame kentėti, o ne palaukti, kol atsiras, kvalifikaciją atitinkantis darbas, kuriame vyras gali dirbti geriausiai. Man pašalpos buvo taip pat labai padedančios pragyventi, kai buvau išėjusi motinystės atostogų. Iš esmės, valstybės mokesčių politika yra tokia, kad sukuriamos tikrai palankios sąlygos gyventi, ir tu tą ir darai, ir būna tikrai gera“, – sako ji.

Lietuvoje

O štai apie laiką, kai gyveno Lietuvoje ir ten buvo susidūrusi su pašalpų sistema, ji prisimena liūdnai. „Man tada nereikėjo pašalpos, bet aš žinau, kaip kitiems būdavo. Pavyzdžiui, mano teta papuolė į avariją ir gavo invalidumą, nes jos atgal iš kaulelių taip pilnai ir nesutvėrė. Ji gaudavo 100 eurų invalidumo, gal mažiau. O turi ir vaistus gerti, ir reabilitacijos, sanatorijos, viskas kainuoja. Tai kaip iš tokios pašalpos gali gyventi? Tada buvo situacija kaimynui, kad jis darbo neteko, o šeima didelė. Nors dirbo daug, turėjo ilgą stažą, iš biržos visiškai nieko negavo, nes tuo pačiu metu buvo ir studentas. Kur teisybė?“, – sako ji.

Palikite atsiliepimą