Šviesos kontroliavimo pasirinkimai

Vienas iš dalykų, apie kurį žmonės rečiau pagalvoja, kai yra renkamasi šviestuvai Klaipėda (ar kuriame nors kitame mieste), tai pačios šviesos kontroliavimo ir valdymo sistemos. Esame įpratę galvoti apie pačias šviesas kaip energijos srautą, mąstyti, kaip jis paryškins ar paslėps mūsų interjerą, kaip palengvins orientaciją patalpoje. Taip pat galvojame ir apie lempų gaubtus, interjero stilių, norime, kad viskas gražiai derėtų tarpusavyje. Tačiau visgi ne ką mažiau svarbu yra pamąstyti ir apie tai, kaip bus valdoma ir kontroliuojama ta šviesa, kokius šviesos valdymo sprendimus mes galėsime priimti. Štai paprastai pasirenkami tokie dalykai, tačiau jūs, prieš instaliuodami elektros instaliaciją, turite iš anksto nuspręsti, ko norėsite, nes kartais pokyčių darymas gali kainuoti labai daug, jeigu apie tai sugalvosite gerokai per vėlai.

Paprastas jungiklis

šviestuvai KlaipėdaKaip ir visur kitur, šviestuvai Klaipėda gali būti uždegami tiesiog su paprastu jungikliu. Tai vienas ar vienišas mygtukas, kurį nuleidus arba pakėlus žemyn, kažkur užsidega šviesa. Dažniausiai jis pritaikomas pagal interjerą. Jeigu tai senovinis interjeras, ieškoma ir tokio senoviškiau atrodančio šviesos jungtuko, kuris gal net spragteli, kai šviesa yra įjungiama. Jeigu tai šiek tiek naujesnis interjeras, ar apskritai modernus biuro įrengimas, minimalistinė aplinka, tuomet dažnai imamas didelis baltas keturkampis jungiklis, kurį patogu paspausti visu delnu.

Jungikliai vienas šalia kito

Jeigu išsirinksite jungiklio stilių, pereisime prie jungiklių išdėstymo logikos. Dažna klaida, kurią žmonės daro, tai yra jungiklių sudėjimas tokiu būdu, kad paskui būna sunku suprasti, kuris jungiklis kokią šviesą uždega. Gera logika yra tokia, kai pamatę jungiklius iškart supranta ir bet kokie žmonės, o ne tik savininkai tos erdvės. Jeigu susipainioja net ir patys savininkai – tai ženklas, kad čia sritis, kurioje tikrai galėtų būti padaryta patobulinimų.

Reguliuojama švietotamsa su ratuku

Ne kiekvienas šviestuvas gali būti reguliuojamas, kai kurie turi tiesiog šviesti labai ryškiai arba blankiai, ir tai yra istorijos pabaiga. Tačiau tais atvejais, kai galima reguliuoti šviesotamsą, verta turėti jungtukus su ratuku, kuriuos pasukus – tamsės arba šviesės. Toks apšvietimas geriausiai tinka bendroms erdvėms bei miegamajam.

Distancinis valdymas

Taip pat verta turėti ir nuotolinio valdymo galimybę, jeigu į namus diegiate bent kokias nors išmanias sistemas. Kadangi tai jums leis daug lengviau ir smagiau naudotis namais, žinoti, kad jie tikrai pritaikyti jūsų poreikiams.

2 atsiliepimai apie “Šviesos kontroliavimo pasirinkimai

  1. Šviesos reguliavimas labai svarbus ne tik namuose, bet ir biuro aplinkoje. Dirbant darbuotojui prie stalo( https://admodum.lt/type/biuro-stalai/ ) dažnai apšvietimas būna netinkamas- tokiu atveju kenčia žmogaus regėjimas. Pasirinkus tinkamą šviesos valdymo sistemą biuro darbuotojai gali tausoti savo regėjimą ir gali komfortiškai jaustis darbo aplinkoje.

  2. Kai stačiausi namą jau buvau numatęs visus šviesos kontroliavimo pasirinkimus. Namas gana nedidelis, bet šviesos saugikliai ir distancinis šviesos valdymas manau yra privalomas. Dabar, kai jau baigiu statyti namą džiaugiuosi, kad investavau į elektros kontroliavimą.

Palikite atsiliepimą