Kaip prižiūrėti šunis ir kates?

Vaida gydo gyvūnusKiekvienas žmogus, kuris nusprendžia auginti šunį ar katę, turi žinoti ir kaip tinkamai pasirūpinti savo augintiniais. Vaidos klinika padeda ne tik tais atvejais, kai gyvūnas suserga, bet ir tais atvejais, kai nežinoma, kaip jį tinkamai prižiūrėti. Atminkite, kad tik tinkama priežiūra gali užtikrinti, kad jūsų augintinis gyvens pilnavertį gyvenimą.

Norint tinkamai prižiūrėti savo šunį ar katę, reikia turėti reikiamus daiktus, kuriuos rasite čia. Pirmiausia reikėtų pradėti nuo tinkamo maisto pirkimo. Jokias būdais neduokite augintiniui tokį maistą, kuris skirtas kitai gyvūno rušiai. Pavyzdžiui, jei auginate šunį, tai negalima duoti katėms skirto maisto. Taip pat griežtai draudžiama duoti tokį maistą, kurį valgo žmonės. Kartais žmonės atiduoda savo maisto likučius savo augintiniui. Tokie atvejai gali baigtis itin skaudžiai, nes augintinis gali netoleruoti šio maisto. Renkantis maistą, reikia skirti dėmesį kokybei. Geriau maitinti aukščiausios kokybės sausu maistu ar konservais, nei duoti savo maistą ar pirkti iš prekybos centro ekonominės klasės maistą. Kokybišku maistu prekiauja veterinarijos klinikos, vaistinės ir gyvūnų priežiūros prekėmis prekiaujančios parduotuvės. Be to, pradėję maitinti vienos rūšies maistu, nereikėtų jo kaitalioti. Nebent augintiniui jis tikrai netinka. Tuomet reikėtų pasikonsultuoti su veterinaru, kuris padėtų tinkamai pasirinkti.

Ne tik maistas, bet ir kitos prekės yra būtinos tinkamai priežiūrai užtikrinti. Kailio, nagų, dantų ir pan. priežiūra taip pat labai svarbi. Reikia parinkti tinkamą šampūną, kuris tinka kailiui ir odai. Būkite atsargūs, nes kai kurie augintiniai yra alergiški tam tikroms šampūno sudedamosios dalims. Tuomet reikėtų rinktis tokius, kurie skirti jautriai ir alergiškai odai. Žinoma, kad būtina laiku kirpti nagus, reguliariai valyti dantis ir atlikti kitus svarbius priežiūros darbus. Jei nemokate tinkamai rūpintis augintiniu, tai visuomet verta nuvykti į konsultaciją. Vaidos klinika yra ta vieta, kurioje jums patars ir pamokys, kaip tinkamai rūpintis savo augintiniu. Išmoksite valyti ausis, kirpti nagus ir tinkamai rūpintis dantimis. Tiesa, jei nenorite šių darbų atlikti patys, tai galite reguliariai apsilankyti pas veterinarus, kurie atliks viską už jus. Tokias paslaugas rasite čia.

Žinoma, nepamirškite pasirūpinti vaistų davimu nuo kirminų ir vakcinacijos, kuri dažniausiai būtina kiekvienais metais. Tiesa, mažiems gyvūnams priklauso dažnesnės vakcinacijos. Taip pat labai gerai, kai kiekvienais metais atvykstate pas veterinarą apžiūrai. Tokios profilaktinės apžiūros padeda tinkamai rūpintis augintinio sveikata ir laiku pastebėti ligą.

Palikite atsiliepimą