Kaip Vilnius atrodys po 50 metų?

Kiekvienas nekilnojamo turto projektas Vilniuje yra skirtingas, ta2iau interesai tie patys: sukurti daugiau gyvenamųjų vietų žmonėms. Kadangi statybų vyksta vis daugiau ir daugiau, ir proretai vystomi dideliu greičiu bei yra kuriami nauji, susidaro įspūdis, kad Vilnius tikrai turi optimistines prognozes. Iš tiesų, kaip atrodys Vilnius vėliau?

Gyventojų skaičius: optimistinės ir pesimistinės prognozės

Pirmiausia viskas bus susiję su tuo, kiek Vilniuje gyvens žmonių. Kaip žinia, Lietuvoje gyventojų skaičius mažėja ir esame vadinami senėjančia visuomene. Tačiau visgi Vilniuje žmonių skaičius nuosekliai auga. Tačiau sunku prognozuoti, kiek būtent žmonių bus po 10 ar daugiau metų. Tai tikrai klausimas, vertas išsamesnės analizės. Taip pat verta pagalvoti, ar atvyks daugiau užsieniečių – jiems taip pat reikės gyvenamųjų vietų.

Bus daug naujų būstų

NTVisgi pagal tai, kiek šiuo metu yra statoma naujų projektų, kyla įspūdis, kad naujų būstų tikrai tik daugės. Kai kurie NT vystytojai dar yra tik pačios pradžios stadijoje, taigi, būstų statyba dar tik planuojama. Kiti jau yra bebaiginėjami. Tad norintiems įsigyti naują būstą Vilniuje, galima tą daryti dabar arba šiek tiek palaukti ir rinktis iš dar didesnio pasirinkimo.

Kas nutiks su senaisiais daugiabučiais?

Geras klausimas yra dėl senųjų baisių sovietinių daugiabučių. Renovacijos metu jie virsta šiek tiek patraukliau atrodančiais namais, tačiau apskritai jie yra miesto vėžys. Sovietiniai baisūs daugiabučiai niokoja miesto vaizdą, o blogiausia – jie yra gerose miesto vietose, kur galėtų stovėti daug gražesni namai. Aišku, tai galima vadinti mūsų istorijos dalimi, o istorijos juk taip lengvai nepakeisi.

Multikultūrinė ir vakarietiška sostinė

Galima įsivaizduoti, kad Lietuva ir toliau bus patraukli šalis įvairiems užsieniečiams, jų investicijoms. Vilnius ir Kaunas – pirmaujantys miestai ir labai patraukli aplinka investuotojams. Tad čia tikrai galima tikėtis didelio susidomėjimo. Aišku, multikultūrinės sostinės likimas gali pakrypti ir kitaip, tačiau kol kas tendencija daugėti užsieniečių yra labai ryški.

Kas vyks su būsto kainomis?

Aišku, didžiausias klausimas yra nuspėti, kas vyks su būstų kainomis. Ir atsakyti į šį klausimą tikrai sunku. Jeigu kas nors tiksliai žinotų, kas su jomis vyks, tai jau dabar pirktų ar parduotų tam tikrose dalyse, srityse. Visgi, niekas tiksliai tokių dalykų nežino, tad tenka tik spėliot. Tačiau žmonės, kurie naują būstą perka sau, gyvenimui jame, neturėtų nerimauti – pirkdami būstą sau, niekada nepralošime.

Palikite atsiliepimą