Langų plėvelės – ne tik įvaizdžiui

Dažnas automobilio langus tamsina, nes nori pagerinti ar pakeisti automobilio išvaizdą. Tačiau reikia žinoti, kad langų tamsinimas ne tik pagerina išvaizdą, bet ir turi kitų naudingų savybių – apsaugoti automobilio saloną nuo nusidevėjimo, neleisti jam prikaisti vasarą. Apie naudas ir pagrindinius svarbius dalykus pakalbėsime šiame straipsnyje.

Langų tamsinimasTamsinimo tipai

Automobilio langų plėvelių būną įvairių spalvų ir medžiagų. Nebūtina rinktis juodą, galite rinktis ir sidabrinę ar tiesiog derinti prie jūsų automobilio spalvos. Pati plėvelė gaminama iš skirtingų medžiagų – anglies atspalvio plėvelė, dažyta plėvelė, metalizuota arba hibridinis variantas. Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir savų trūkumų, tad prieš darant rekomenduojame pasidomėti, nes skiriasi ir kaina. Beje, Lietuvoje draudžiama tamsinti priekinius stiklus, tačiau galiniams nėra jokių ribojimų – galite dėti, kad ir visiškai tamsius, juodus, visiškai nepermatomus langus.

Klijavimas ir nusidevėjimas

Pati automobilio langų plėvelė yra nebrangi, todėl kartais atrodo keista, kad pats tamsinimas kainuoja gerokai brangiau. Didžiają kainos dalį sudaro būtent darbas – kai kurie bandydami sutaupyti patys tamsina langus, deja, dažnu atveju tai nesibaigia geruoju, nes nėra taip paprasta kaip gali atrodyti pasižiūrėjus įrašus internete. Procedūrą atlieka specialistai, priklausomai nuo automobilio modelio, tačiau užtamsiniama per keletą valandų. Prieš tamsinant, langai švariai nuvalomi, medžiaga išpjaunama, ir tik tada klijuojama. Būtent pasiruošimas ir atima daugiausia laiko. Po užklijavimo, rekomenduojama keletą dienų neatidarinėti langų ir leisti plėvelei gerai prilipti. Paprastai plėvelės tarnauja 4-5 metus, bet tai priklauso nuo jos pačios kokybės bei naudojimo – lauko sąlygų, pavyzdžiui, kur laikote automobilį – lauke ar garaže, ant saulės ar pavėsyje.

Nauda

Jei visgi apsisprendėte tamsinti langus, pagalvokite ne tik apie įvaizdį, bet ir apie kitas naudas. Plėvelė atspindi saulės spindulius, todėl salonas ilgiau išlieka naujas, mažiau išblunka detalės ar medžiagos. Kita didelė nauda – spindulių atspindėjimas, kuris neleidžia salonui prišilti, tad vasaros metu automobilis bus vėsesnis, o jums bus maloniau.

Nors neturime statistikos, kiek Lietuvoje automobilių tamsina langus, tačiau ši paslauga labai populiari ir kiekvienas renkasi savo priežastį. Mūsų rekomendacija, nebandyti to daryti patiems, o kreiptis į specialistus.

Palikite atsiliepimą