Lauko baseinai visus metus: kaip prailginti maudynių sezoną?

BaseinaiStilingi lauko baseinai – tai prabanga ir komfortas. Tiesa, minėtasis pirkinys reikalauja gana didelių investicijų, nuolatinės priežiūros ir reguliarių atnaujinimo darbų. Dažnas pirkėjas rauko nosį – juk Lietuvoje vasara tęsiasi vos kelis mėnesius – ar verta investuoti į lauko baseinus, jei negalime jais naudotis kada norime? Ekspertai ragina neapsigauti – tinkamai prižiūrimas baseinas, specializuoti priedai ir moderni baseinų įranga gali pratęsti maudynių sezoną iki pusmečio ar ilgiau.

Lauko baseinų sezono trukmė

Vertinant lauko baseinų naudojimo laiką, visų pirma reikia atsižvelgti į tai, kad mūsų poreikiai skiriasi. Vieni baseiną sieja su tropine saule ir itin kaitriomis vasaros dienomis, kiti maudynėms ryžtasi ir orams gerokai atvėsus. Kitaip sakant, daug kas priklauso nuo individualių mūsų poreikių. Iš kitos pusės, lauko baseinu galima naudotis nors ir visus metus, jei pasirinksite tinkamą šildymo įrangą. Tiesa, šiuo atveju baseino uždengimui reikės papildomų priedų – žaliuzių ar stumdomų sistemų, kurios užtikrins vandens švarą ir šilumą.

Lauko baseinai atidengiami tik tuomet, kai oras tampa šiltas ir malonus. Šiuo klausimu kiekvieni metai yra skirtingi. Kartais baseinas paruošiamas birželio pradžioje, o kitą kartą – kovo mėnesį. Kadangi Lietuvos orai yra gana permainingi ir sunkiai nuspėjami, kalbėti apie konkrečiais mėnesiais matuojamą lauko baseino sezoną taip pat nėra lengva. Paprastai nedengti baseinai naudojami nuo birželio iki rugsėjo, o dengti – nuo kovo iki spalio. Jei baseinuose įmontuota speciali šildymo įranga, juos galima naudoti ir visus metus. Tiesa, kai kurie baseinai nėra pritaikyti atšiaurioms žiemos sąlygoms, pvz., jei gaminio korpusas gaminamas iš plastiko, orams atvėsus jis gali sutrūkinėti. Dėl optimaliausio sprendimo lauko baseino įrengimui siūlome pasitarti su šios srities ekspertais.

Reguliari lauko baseinų priežiūra

Nepriklausomai nuo to, kaip dažnai baseiną naudojate, laikui bėgant jis pradeda dėvėtis, todėl baseinus būtina reguliariai prižiūrėti, o kartais – negailėti investicijų, skirtų kapitaliniam atnaujinimui. Vienas svarbiausių darbų – neleisti vandenyje kauptis nešvarumams ir rūpintis vandens higiena. Šiuo atveju bus reikalingi vandens filtrai ir speciali baseinų chemija. Primename, kad vandenyje dauginasi mikroorganizmai, kurie gali sukelti įvairias ligas, todėl vanduo turi būti ne tik skaidrinamas, bet ir dezinfekuojamas, be to, būtina palaikyti tinkamą pH lygį. Kad lauko baseinai būtų švarūs ir tvarkingi, turite reguliariai valyti vandens filtrus, baseino sienas ir dugną. Taip pat – išrinkti visus vandenyje esančius nešvarumus.

Palikite atsiliepimą