Lietuva – viena iš Europoje pirmaujančių šalių, kuri tiekia šviesolaidinį internetą

InternetasLietuvos pirmavimą Europoje, plečiant šviesolaidinio interneto tiekimo lauką, nulėmė aktyvus vidaus konkurencinių rinkų sekimas bei žemų paslaugų kainų siūlymas. Pažangi infrastruktūra, sukurta pasitelkiant dideles investicijas, suteikia konkurencinį pranašumą Lietuvos bendrovėms pasauliniu mastu. Šeštus metus iš eilės, Lietuva išlaiko savo lyderio pozicijas Europoje, pagal šviesolaidinio interneto tinklo skverbtį. Remiantis pasauliniu reitingu, Lietuva užima aštuntą vietą (reitingas sudarytas, remiantis FTTH Council Europe metine ataskaita).

Per pastaruosius metus, šviesolaidinio interneto vartotojų skaičius Lietuvoje, padidėjo beveik 3 procentais ir iš viso šiuo metu siekia 34,6 procento. Iki šiol, tai geriausias rezultatas 39 Europos šalyse, kuriose 2014 metais buvo atlikti tyrimai.

Šiuo metu „Teo“ (dabartinis “Telia) turi labiausiai išvystytą šviesolaidinio interneto tinklą Lietuvoje. Vien pernai, šios bendrovės klientų skaičius padidėjo, daugiau nei dešimtadaliu bei pasiekė daugiau nei 200 tūkst. namų ūkių (arba beveik du trečdalius šalies gyventojų). Nuo 2007 m. „Teo“ (dabartinis “Telia”) investavo 157 mln. EUR (543 mln. Lt) į naujos kartos prieigos tinklą. Kokybiškas Telia planas ir yra vienas iš pagrindinių patikimumo bei populiarumo kriterijų.

Pasak generalinio “Teo” (dabartinis “Telia”) direktorius Kęstučio Šliužo “Lietuvos lyderiavimas Europoje, plečiant šviesolaidinio interneto diegimą, prasidėjo dėl aktyvios konkurencijos stebėjimo vidaus rinkoje ir žemų paslaugų kainų siūlymo savo klientams. Pažangi infrastruktūra, sukurta pasitelkiant didžiules investicijas, Lietuvai suteikia konkurencinį pranašumą, o žmonėms – galimybę naudotis savo išmaniaisiais įrenginiais visur, kur tik jie bus, be jokių didesnių trukdžių“.

Palyginimui, šiuo metu Švedija užima antrąją vietą 2014 metais sudarytame FTTH Europos Tarybos reitinge. Šioje šalyje interneto prieiga naudojasi beveik 33 procentai gyventojų. Latvija yra trečioje vietoje – 29 procentai, o Estija 13 vietoje.

Pagal vidutinę interneto spartą (45,11Mb/s), Lietuva užima 4 vietą Europos Sąjungoje ir 9 vietą pasaulyje. Kaip rodo „Net Index“ atliktų tyrimų rezultatai, Singapūre, kuris užima pirmąją vietą pagal interneto spartą pasauliniame reitinge, vidutinis interneto spartos greitis yra 105,17 Mbps. Iš tokio reitingavimo bei rezultatų stebėjimo, galime matyti, kad interneto greičiu, šiek tiek nusileidžiame kitoms šalims.

Norėdami pažiūrėti, kas šiuo metu yra sparčiausi bei kokybiškiausi, tai galite padaryti, užsukę į myPlan.lt. Internetas ir TV iš myplan.lt yra atrinkti, iš daugybės telekomunikacinių bendrovių, taip sudarant tik kokybiškiausio ir greičiausio šalyje interneto sąrašą.

Palikite atsiliepimą