Medienos apdirbimo komplektas – dovanų

Jeigu norite pasveikinti meistrauti mėgstantį vyrą, gali būti, kad tokie įrankiai kaip kirviai, įvairūs drožtuvai, kaltai, švitrinis popierius, pjūklai ir kiti medienos įrengimo atributai bus būtent tai, ką jūs turėtumėte padovanoti savo vyrui. Apžvelkime, kaip atrodo medienos apdirbimo įrankių rinkinys, kurį gavęs vyras labai apsidžiaugs.

Medžio pjovimas

Kirviai ir peiliaiVisų pirma, reikia galvoti, kaip tas medis bus pjaunamas. Būtų gerai, jeigu dar prie šio rinkinio padovanotumėte ir kokią nors knygą apie tai, kaip reikia tvarkytis su mediena. Būna tokių, kurios skirtos pradedantiesiems, tačiau jose gali būti tiek daug naudingos informacijos, kad užteks jos ir gerai įsikibusiems į šiuos darbus ir jau patirties turintiems. Taigi, medžio pjovimui reikalingi bus pjūklai. Paprastai pjūklai skirstomi į tam tikrus kalibrus, ir gali būti labai maži pjūklai, gali būti didesni, skirtis gali ir jų dantukų dydis. Tai yra normalus dalykas. Taip pat reikalingi ir visokie peiliukai. Pačiam stambiausiam darbui reikės kirvio. Net ir kirviai gali būti skirtingo kalibro, tą galite pamatyti bet kurioje elektroninėje parduotuvėje. Tikras stalius dirba su staklėmis, tačiau jeigu dovanojate tik mielą rinkinį, gal nebūtina tokių didžiulių prietaisų iškart pirkti. Geriau rinktis universalius įrankius, nes jie bus geriau pritaikomi.

Medžio šlifavimas

Šlifavimui naudojamas arba elektrinis šlifuoklis, arba toks, kuris puikiai tinka rankų darbui. Ko gero, labiau į mažesnįdovanojamą rinkinį tiktų kokie nors paprastesni neelektriniai įrankiai, taip pat švitrinio popieriaus ritinėliai.

Medžio tvirtinimas

Medienos tvirtinimui paprastai naudojamos vinys, plaktukai, taip pat sudėtingesnės metalinės konstrukcijos. Jeigu norima išlaikyti gaminio lengvumą, geriau veikia klijai, skirti medienai, taip pat konstrukcijos, kurios iš tiesų gali būti pritaikomos ir kitur. Pravartu įtraukti į dovanų rinkinį tiesiog keletą vinių, varžtų, klijų ir plaktuką.

Ir apdaila

Kas yra medienos apdaila? Kai kam jau pats medienos išpjovimas yra apdaila, kitam – šlifavimas. O paskutiniai apdailos žingsniai yra dar vienas šlifavimas, taip pat gaminio lakavimas ir dažymas. Kuo gaminys masyvesnis, tuo paprasčiau jį nulakuoti, nudažyti. Kuo daugiau smulkių detalių, o dar ir noro išmargint skirtingomis spalvomis, tuo labiau ta apdaila kinta. Taigi, jeigu tikrai norite, kad apdaila atrodytų puikiai, žinokite, kad ir jai skirtų reikmenų reikės įvairių. Keletos skirtingų dydžių teptukų, volelių, skirtingo medienos lako, taip pat ir dažų. Rekomenduojama imti vieną bazinę spalvą ir pigmentus.

Palikite atsiliepimą