Savo jėgomis sutvarkėme kiemą

StatybomsKartais atrodo, kad dideliems darbams nudirbti būtinai reikia turėti daug pinigų. Tačiau iš tiesų, žmonės, norėdami, gali daug ką padaryti patys, paaukodami tiesiog savo pačių darbo jėgą. Taip manome dabar mes, po to, kai pavyko sutvarkyti visą kiemą, užkloti birios medžiagos pagrindu, ir įsikurti čia labai gražiai. Net kaimynai eidami pavydi, klausia, klausia, kiek kainavo, kas taip gražiai padarė. Sakome, kad mes patys, o jie netiki.

Kiemas iš pradžių atrodė prastai

Prieš imantis tvarkyti kiemą, jis atrodė klaikiai. Patvoriuose žėlė dviejų metrų ūgio piktžolės, tiesiog negalėjai pro jas praeiti. Ten, kur kadaise buvo smėliukas ir kitos birios medžiagos, dabar buvo priverst šiukšlių. Taip pat iš gatvės pusės į nuokalnę visiškai išsiplovė asfaltas, žvyras, į paviršių ėmė lysti sena skalda, kaip tėvai sako „šlakas“. Aišku, tai, kas išsiplovė pro vartus, sutekėjo tiesiai pas mus į kiemą, toje vietoje, kurioje tarsi turėjo būti kažkokia vejukė. Nors jau seniai buvo visiems aišku, kad geriausiai būtų tiesiog išbetonuoti. Mažajame gėlių darželyje prie kiemo visą valdžią ėmė seni įsišakniję medžiai, krentančios tujos šakos. Taigi, buvo aišku, kad kažko labai gero, produktyvaus mes jau negalime padaryti. Matosi, kad tikriausiai reikės paaukoti nemažai, norint kažką gero sutvarkyti. Tačiau mes nusprendėme, kad nusipirksime tik kiemo betonavimui reikalingų birių medžiagų: asfalto, smėlio, žvyro, skaldos. O visa kita padarysime savo rankomis.

Sutvarkėme kiemą

Pirmiausiai pradėjome nuo gatvės pusės, kur lietus buvo išplovęs paviršių. Ten sudėjome seniai garaže stovėjusiusbaldiūrus, nes būtent tokia konstrukcija leis toje vietoje padaryti savotišką nedidelę užtvarą nuo lietaus. Taip pat sutvarkėme ir tai, kad vanduo latakais tekėtų į šonus. Tas padarytas nuolydis leidžia vandeniui bėgti taip, kad šis visainekenktų ir niekam netrukdytų, nepridarytų jokio nuostolio. Taigi, sutvarkius tai, ėmėmės ir paties asfalto. Ten, kur buvo vejukė, tą vietą nutarėme paversti gražia išbetonuota aikštele. Kadangi pažliugus čia būna labai klampu, ir batai įklimpsta, ir mašinoms kaip per ralį tenka per purvus važiuoti. Viską išasfaltavome. Taip pat sutvarkėme gėlynus.

Liko tik viena bėda

Galų gale, liko tik viena bėda. Tuo pačiu dirbdami šiuos darbus dar sutvarkėme ir garažą. Taigi, jame sudėjome labai daug mūsų užgyvento „turto“, ir dėl to dar teko išnešti nereikalingų daiktų ir šiukšlių krūvą. Kažkam reikės ja pasirūpinti.

Palikite atsiliepimą